Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kaczmarek, Kornatowski i Netzel zostali przesłuchani

0
Podziel się:

W warszawskiej prokuraturze okręgowej zakończyły się czynności w śledztwie przeciwko Januszowi Kaczmarkowi, Konradowi Kornatowskiemu i Jaromirowi Netzlowi w sprawie przecieku z akcji CBA w ministerstwie rolnictwa.

Kaczmarek, Kornatowski i Netzel zostali przesłuchani
(PAP/ Andrzej Wiktor)

*W warszawskiej prokuraturze okręgowej zakończyły się czynności w śledztwie przeciwko Januszowi Kaczmarkowi, Konradowi Kornatowskiemu i Jaromirowi Netzlowi w sprawie przecieku z akcji CBA w ministerstwie rolnictwa. *
Około wpół do dwunastej z gmachu prokuratury pod eskortą wyprowadzono do samochodu Netzla, którego odwieziono do miejsca, gdzie spędzi noc. Po kilku minutach funkcjonariusze ABW w kominiarkach wyprowadzili do kolejnego służbowego samochodu Kaczmarka. Konrad Kornatowski pozostał nadal w budynku. Po godzinie 2 w nocy samochód służbowy ABW odjechał sprzed budynku prokuratury. Obyło się to bardzo szybko, nie ma pewności czy do auta oprócz funkcjonariuszy wsiadł także były komendant główny policji Konrad Kornatowski. Na to, że tak się stało, wskazywać może wygaszenie świateł w budynku prokuratury.

Nie wiadomo, czy prokuratura wniesie do sądu o aresztowanie całej trójki. Okaże się to najwcześniej w piątek; w sobotę rano mija 48- godzinny termin dopuszczalnego zatrzymania bez decyzji sądu.

Kaczmarek usłyszał zarzuty utrudniania śledztwa przez składanie fałszywych zeznań i podżegania innej osoby do ich składania w sprawie akcji CBA. Treści zarzutów dla Netzla i Kornatowskiego nie ujawniono. Zatrzymanych w stolicy Kaczmarka i Netzla przesłuchiwano od przedpołudnia, około 14.30 Kornatowski dojechał do prokuratury z Gdyni gdzie został zatrzymany. Zarzut ma też usłyszeć będący za granicą szef Prokomu Ryszard Krauze - ale może on nie być aresztowany.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)