Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kaczyński będzie walczył o Wassermanna i Kępę

0
Podziel się

Prezes PiS odwoła się do prezydium Sejmu od decyzji o wyrzuceniu posłów z komisji hazardowej.

Kaczyński będzie walczył o Wassermanna i Kępę
(PAP/Paweł Supernak)
bEgdCLeJ

aktualizacja: 16:30

PiS odwoła się do prezydium Sejmu od decyzji o wykluczeniu swoich posłów z komisji śledczej do spraw afery hazardowej. Przeanalizowania decyzji chce też PSL.

Prezes Prawa i SprawiedliwościJarosław Kaczyńskizapowiedział, że PiS odwoła się do Prezydium Sejmu od decyzji hazardowej komisji śledczej o wykluczeniu z jej składu posłów PiS Beaty Kempy iZbigniewa Wassermanna.

POSŁUCHAJ PREZESA PIS:

Kaczyński dodał, że w Prezydium liczy na poparcie SLD i PSL. Zauważył, że poseł LewicyBartosz Arłukowiczgłosował podczas piątkowego posiedzenia komisji przeciwko odwołaniu Kempy i Wassermanna, aFranciszek Stefaniukz PSL nie był obecny w trakcie głosowania.

bEgdCLeL

ZOBACZ TAKŻE:

_ - Odwołanie się do Prezydium może być skuteczne, bo jest większość w prezydium. Więc jeżeli tutaj jest tak, że nie mamy do czynienia z pewną grą, nie mamy do czynienia z wprowadzaniem w błąd opinii publicznej, to ta decyzja po prostu zostanie zmieniona _- powiedział prezes PiS.

bEgdCLeR

Prezydium Sejmu: marszałekBronisław Komorowskiz PO, oraz wicemarszałkowie:Stefan Niesiołowski(PO),Krzysztof Putra(PiS),Jerzy Szmajdziński(Lewica) orazEwa Kierzkowska(PSL).

- Na pewno nie będziemy ułatwiać zadania tym, którzy chcą w tej chwili tę komisję sparaliżować - zapewnił Kaczyński pytany co zrobi PiS po wykluczeniu posłów tego klubu z prac komisji.

Wczoraj Wassermann i Kempa zostali wykluczeni ze składu komisji hazardowej. Wniosek w tej sprawie złożyliSławomir NeumanniJarosław Urbaniakz PO. Argumentowali, że posłowie PiS muszą zostać przesłuchani przed komisją jako świadkowie, bo w 2007 r. jako przedstawiciele rządu składali uwagi do projektu zmian w ustawie hazardowej.

PSL poprze PiS?

PSL chce dokładnego przeanalizowania strony prawnej w związku z wykluczeniem w piątek z hazardowej komisji śledczej posłów PiS Beaty Kempy i Zbigniewa Wassermanna - oświadczył szef ugrupowania Waldemar Pawlak. Nie chciał jednak zadeklarować, czy Stronnictwo opowie się na Prezydium Sejmu za przywróceniem dwójki posłów PiS do komisji.

bEgdCLeS

_ - Jesteśmy zainteresowani dokładnym rozpoznaniem tych uwarunkowań prawnych i konsekwencji decyzji podjętej przez posłów PO w tej sprawie. Ciekawe jest też pytanie na ile te rozstrzygnięcie i tę sprawę pan premier Tusk akceptuje i potwierdza _ - powiedział na konferencji prasowej szef PSL Waldemar Pawlak.

Zaznaczył jednak, że jego ugrupowanie _ patrzy z zaniepokojeniem _ na to, że na komisji zamiast dochodzenia do prawdy, _ dochodzi do wojny domowej _.

Jak mówił śledczy z PSL Franciszek Stefaniuk, który wyszedł w trakcie piątkowego posiedzenia nie spodziewał się, że w sprawach bieżących będzie wniosek o wykluczenie posłów PiS. Pawlak zapowiedział, że dopiero po rozpatrzeniu strony prawnej całej tej sytuacji będzie można podjąć jakieś decyzje w tej kwestii.

bEgdCLeT

| Przyczyny usunięcia posłów PiS |
| --- |
| PO uzasadnia, że Kempa i Wassermann musieli opuścić komisję, bo w związku z tym, że zgłaszali uwagi do jednego z projektów ustawy hazardowej będą musieli być jej świadkami. Posłowie PiS odpowiadają, że nie ma takiej potrzeby, bo uwagi zgłaszali w ramach swoich obowiązków, jako ministrowie ówczesnego rządu, a wszystkie informacje na ten temat są w dokumentach. |

bEgdCLfm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)