Notowania

kaczyński jarosław
19.06.2006 04:24

Kaczyński: To może być koniec kariery Tuska

Jarosław Kaczyński jest przekonany, że jeśli potwierdzą się słowa Jacka Kurskiego o pośrednim finansowaniu kampani prezydenckiej lidera PO przez PZU, to będzie to koniec kariery politycznej Donalda Tuska.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jarosław Kaczyński jest przekonany, że jeśli potwierdzą się słowa Jacka Kurskiego o pośrednim finansowaniu kampani prezydenckiej lidera PO przez PZU, to będzie to koniec kariery politycznej Donalda Tuska. W rozmowie z "Dziennikiem" szef Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że trzeba te doniesienia sprawdzić.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że Jacek Kurski nie konsultował się z nim przed ujawnieniem tych doniesień. Zaprzeczył też, jakoby cała ta sprawa była planem wymyślonym przez kierownictwo PiS. Dodał jednak, że słyszał kilka razy o tej sprawie w formie plotki.

Odnosząc się do nominacji Jaromira Netzela na szefa PZU, Jarosław Kaczyński powiedział, że jest to decyzja logiczna. Podkreślił, że w spółce potrzebny był ktoś z zewnątrz, by mógł rozbić splot róznych interesów służb i partii. Przyznał jednocześnie, że sam nigdy wcześniej o nim nie słyszał.

Jarosław Kaczyński dodał też, że informacje, jakoby Netzel pracował dla firm podejrzanych o pranie pieniędzy są nieprawdziwe. "Z mojej wiedzy wynika, że odpowiednie służby to sprawdziły" - podkreślił szef PiS.

Tagi: kaczyński jarosław, tusk, po, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz