Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Piotr Pilewski
Piotr Pilewski
|

Kaczyński: Zrealizujemy nasze obietnice

0
Podziel się:

„Chcemy, żeby Rada Ministrów wypełniła obowiązki przedłożone społeczeństwu na początku tego roku, żeby można było powiedzieć, że to co obiecaliśmy, zrealizowaliśmy” – mówi nowy premier, Jarosław Kaczyński i po raz kolejny powtarza, że potrzebne jest „przyspieszenie”.

Kaczyński: Zrealizujemy nasze obietnice
(PAP/Tomasz Gzell)

„Chcemy, żeby Rada Ministrów wypełniła obowiązki przedłożone społeczeństwu na początku tego roku, żeby można było powiedzieć, że to co obiecaliśmy, zrealizowaliśmy” – mówi nowy premier, Jarosław Kaczyński i po raz kolejny powtarza, że potrzebne jest „przyspieszenie”.

Owe przyspieszenie o którym mówi nowy premier dotyczy „przede wszystkim Kaczynski: Będziemy budować mimo oporu różnych lobbylegislacji.”. „Tutaj plan był bardzo ambitny, bardzo duży, przeszło 130 ustaw. Poziom zaawansowania tych prac nie jest wysoki i stąd jest potrzebne tutaj przyspieszenie” – przyznaje Kaczyński. „Być może będziemy się tutaj wspierali pracami Kancelarii Prezydenta, a także pracami Kancelarii Sejmu” – dodaje premier.

Jednym z priorytetów Jarosława Kaczyńskiego jest reforma finansów publicznych. „Stan przygotowań jest taki, że są pewne wątpliwości, czy to się Kaczyński:_ **Rząd podejmie wysiłek budowy trzech milionów mieszkań, pomimo działania "potężnego lobby". _uda w tym roku” – mówi premier. Jarosław Kaczyński nie traci jednak nadziei. „Minister Kluza zobowiązał się, że podejmie próbę doprowadzenia do tego, żeby ta reforma była realna. Będę go wspierał we wszystkim, co ma temu służyć” – mówi Kaczyński i dodaje, że nowy premier podejmie próbę zreformowania finansów „już w przyszłym tygodniu”.

Kolejna rzecz na którą nacisk kładzie Jarosław Kaczyński to absorpcja unijnych środków. „Trzeba podjąć trudne decyzje. Decyzje mogące powodować w różnych regionach kraju kontrowersje. Trzeba je jednak podjąć ZOBACZ TAKŻE:
Jarosław Kaczyński: Polska stanie się lepszym krajempo to, żeby cały ten proces biegł w sposób prawidłowy. W bardzo krótki czasie je podejmę” – zapowiada Kaczyński

Kolejnymi, sztandarowymi projektami społeczno gospodarczymi jego rządu, jest budowa mieszkań. Zdaniem Kaczyńskiego budowa 3 mln mieszkań nie jest nierealna. Premier zapewnił, że rząd podejmie ten wysiłek, pomimo działania "potężnego lobby".

"Można to zrobić, a jedyną taką realną przeszkodą, nie do przełamania jest niechęć obywateli do zakupywania mieszkań" - zaznaczył Jarosław Kaczyński.
Ważną kwestią jest również budowa autostrad i dróg ekspresowych. „Musimy Kaczyński: Granica Polski nie może być granicą cywilizacji doprowadzić do tego, żeby przekroczenie granicy Polski nie było przekroczeniem pewnej granicy cywilizacyjnej, a tak niestety dzisiaj jest” – powiedział Jarosław Kaczyński.

To jednak nie jedyne rzeczy, które, zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, wymagają zmiany. „Jest bardzo dużo do zrobienia w Polsce polityce zagranicznej” – mówi Kaczyński. Nie chodzi jednak o jej główne kierunki, bo te, zdaniem Kaczyńskiego „są oczywiste”, ale o sposób jej realizacji. „Chodzi o większe zdecydowanie, śmiałość, gotowość do prowadzenia różnego rodzaju przedsięwzięć. Zarówno w sferze naszego zainteresowania, jak i poza tą sferą” – mówi Kaczyński i zapowiada, że jego rząd uczyni wszystko, żeby „polski aparat dyplomatyczny, cały ten mechanizm polityki zagranicznej działał dużo sprawniej, niż w tej chwili”.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)