Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kalinowski: Będziemy silnym partnerem

0
Podziel się

Wicemarszałek Sejmu dobrze ocenia 100 dni rządu.

Kalinowski: Będziemy silnym partnerem
(PAP/Bartłomiej Zborowski)
bDSPnErV

Wicemarszałek Sejmu Jarosław Kalinowski, oceniając 100 dni pracy nowego gabinetu, zwrócił uwagę m.in. na poprawę w polskiej polityce zagranicznej.

- _ Opozycja krytykuje i mówi, że jest to najgorszy rząd i najgorsza koalicja, przedstawiciele koalicji mówią, że wszystko idzie zgodnie z planem i z wcześniejszymi zamierzeniami. Najważniejsza jest chyba ocena samych wyborców, Polaków, a zaufanie do tej koalicji i do tego rządu jest naprawdę duże, a to znaczy, że te zapewnienia czy zamierzenia są realizowane _ -powiedział w Nowym Dworze Gdańskim Kalinowski.

Jego zdaniem, najbardziej widoczne są zmiany w wymiarze międzynarodowym.- _ Zmiany są pozytywnie, bardzo pozytywnie oceniane. Ja się cieszę, że odbudowujemy jako Polska swoją pozycję, jako dobrego i silnego partnera w UE. Ja się cieszę, że pomimo zasadniczych różnic jakie są w wielu kwestiach między nami a naszym wschodnim sąsiadem, jest nawiązana nić porozumienia i to widać _ - ocenił Kalinowski.

bDSPnErX

Podkreślił też, że w kontaktach Polski ze Stanami Zjednoczonymi, naszym strategicznym partnerem- _ jest tak jak powinno być _ .- _ Jest partnerstwo strategiczne, naprawdę najważniejsze, ale z drugiej strony ono musi opierać się na zdrowych podstawach i wzajemnym szacunku _ .

_ Odnosząc się do polityki wewnętrznej wicemarszałek Sejmu zauważył, że na prawdziwy test dla nowego rządu przyjdzie jeszcze czas. _"Trzy miesiące to jest za mało, ja sądzę, że w tych najistotniejszych kwestiach, ot chociażby - zmiany w służbie zdrowia, takim testem, czy egzaminem będzie pierwsza połowa drugiego półrocza, bo ten cały kompleks ustaw, który ma wprowadzić zmiany do sytemu, musi być uchwalony zaraz po wakacjach, żeby mógł wejść w życie od pierwszego stycznia 2009 roku. To będzie prawdziwy test dla naszego rządu i tej koalicji w tych najistotniejszych społecznych kwestiach" - zaznaczył polityk PSL.

Wicemarszałek Sejmu, który był gościem powiatowego zjazdu delegatów PSL w Nowym Dworze Gdańskim, zwrócił też uwagę na dobrą współpracę wewnątrz koalicji.

- _ Ja porównuję to co dzisiaj mamy, te relacje, które mamy, z tym co mieliśmy wcześniej tworząc koalicję, a sam wcześniej współtworzyłem te koalicje, a więc nie ma czego porównywać, różnica jakości funkcjonowania jest nieporównywalna _ - dodał Jarosław Kalinowski.

bDSPnEsy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)