Notowania

prezydent
20.11.2009 13:03

Kalinowski nie daje szans prezydentowi

Europoseł PSL uważa, że Lech Kaczyński nie wygra w przyszłorocznych wyborach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Europoseł Polskiego Stronnictwa LudowegoJarosław Kalinowskiuważa, żeLech Kaczyńskinie ma szans na drugą kadencję. Własnego kandydata na prezydenta wystawi PSL. Nie wiadomo jeszcze, kto nim będzie.

_ = Powiem szczerze, ja szans prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu w tych wyborach nie daję, oczywiście z całym szacunkiem do urzędu prezydenckiego _ - oświadczył Kalinowskio.

Kalinowski, pytany, czy jego partia jest gotowa do wyścigu o prezydenturę, odpowiedział, że _ bardziej niż wszystkie inne ugrupowania _. Ocenił, że inne partie mają z tym problem.

Platforma Obywatelska - jak się wyraził - _ ma gorączkę _, bo ciągle nie wiadomo, kto będzie jej kandydatem.

- _ Wszyscy powtarzają, że naturalnym kandydatem PO jestDonald Tusk, pojawiają się głosy, by jednak nie ubiegał się o urząd prezydenta, bo bez przywództwa obecnego lidera partia może mieć wielkie kłopoty _- wskazał eurodeputowany.

_ - Czyli problem jest w samej Platformie. Problemy na lewicy jeszcze większe, tu już zupełnie nic nie wiadomo, a jeszcze wewnętrzne kwestie przywództwa tutaj też odgrywają rolę _ - zaznaczył.

Kłopot - w opinii Kalinowskiego - ma też PiS. Ja mówił, w tej partii _ wszystko jest osadzone na obecnym prezydencie Lechu Kaczyńskim _, ale choć prezydent ostatnio zyskał w sondażach, to w opinii Kalinowskiego, nie ma on szans na kolejną kadencję.

Kalinowski podkreśla, że PSL zawsze w wyborach prezydenckich miał kandydata, tak będzie i tym razem. _ - W odpowiednim momencie ten kandydat będzie państwu przedstawiony _ - powiedział.

ZOBACZ TAKŻE:

    * [ Olejniczak: Szmajdziński ma wolę walki ]( http://news.money.pl/artykul/olejniczak;szmajdzinski;ma;wole;walki,102,0,557926.html )
    * [ Co czwarty Polak chce, by Tusk walczył o Pałac ]( http://news.money.pl/artykul/co;czwarty;polak;chce;by;tusk;walczyl;o;palac,88,0,552024.html )
Tagi: prezydent, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz