Notowania

media
30.07.2008 11:06

Kalisz: Głosowanie ws. weta było błędem

Poseł Lewicy krytykuje swój klub za postawę w czasie głosowania nad ustawą medialną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

- _ Wstrzymanie się od głosu przez posłów Lewicy w głosowaniu nad prezydenckim wetem do noweli ustawy medialnej było błędem _- uważa posełRyszard Kalisz.

Kalisz nie wziął udziału w głosowaniu, w którym koalicji PO-PSL zabrakło 24 głosów do odrzucenia prezydenckiego weta wobec noweli ustawy o radiofonii i telewizji.

Zdecydowała o tym postawa 37 posłów klubu Lewicy, którzy wstrzymali się od głosu. W praktyce głosy te, tak samo jak głosy posłów PiS, którzy poparli weto, przyczyniły się do podtrzymania weta. W głosowaniu w ogóle nie wzięło udziału 5 posłów Lewicy; oprócz Kalisza, także szef klubuWojciech Olejniczak.

_ - Uważam, że takie zachowanie klubu było błędem, ale jednocześnie uważam, że ta ustawa platformerska była bardzo zła. Platforma zachowała się buńczucznie i arogancko _ - mówił w TOK FM Kalisz.

Poseł zaznaczył, że w klubie Lewicy nie było tajemnicą, że zamierza nie wziąć udziału w głosowaniu. Jak relacjonował, uprzedził o swojej decyzji szefa SLDGrzegorza Napieralskiego, jak i szefa klubu Lewicy Wojciecha Olejniczaka.

_ - Wyjąłem kartę w pełni świadomie podczas tego głosowania; we wszystkich innych głosowaniach brałem udział. Chodziło przecież o to, aby nie oddać głosu, co przy wetach ma bardzo duże znaczenia, bo obniża wymagany próg _ - mówił poseł SLD.

Do odrzucenia weta prezydenta w Sejmie potrzeba większości 3/5 głosów. Przy założeniu, że w głosowaniu biorą udział wszyscy posłowie (460) większość ta wynosi 276.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Zdrojewski kończy prace nad ustawą medialną ]( http://news.money.pl/artykul/zdrojewski;konczy;prace;nad;ustawa;medialna,80,0,358480.html )
* [ PiS: Nie zawarliśmy sojuszu z Sojuszem ]( http://news.money.pl/artykul/pis;nie;zawarlismy;sojuszu;z;sojuszem,53,0,358453.html )
* [ Burza wokół ustawy medialnej ]( http://news.money.pl/artykul/burza;wokol;ustawy;medialnej,102,0,329574.html )
* **[ Sejmowa bitwa o ustawę medialną ]( http://news.money.pl/artykul/sejmowa;bitwa;o;ustawe;medialna,222,0,324830.html )**
* [ PO: Razem z LiD odrzucimy weto ]( http://news.money.pl/artykul/krrit;po;chce;powrotu;do;czasow;prl,102,0,314982.html )
* [ Komisja Etyki zajmie się Niesiołowskim ]( http://news.money.pl/artykul/komisja;etyki;zajmie;sie;niesiolowskim,186,0,358330.html )

Kalisz dodał, że dyskusja podczas posiedzeń klubu Lewicy w sprawie zachowania wobec prezydenckiego weta _ była bardzo żywa _, ale poparcie większości uzyskał pogląd Grzegorza Napieralskiego.

Zaznaczył, że podczas posiedzenia klubu tuż przed piątkowym głosowaniem za _ rozwiązaniem innym _ niż wstrzymanie się od głosu były tylko 4 osoby (5 osób opowiedziało się zaś za _ rozwiązaniem innym _ podczas wcześniejszego posiedzenia klubu na początku zeszłego tygodnia)

Tagi: media, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz