Notowania

mariusz kamiński
11.12.2009 08:48

Kamiński ujawnił tajemnicę państwową?

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożył szef CBA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Szef CBA Paweł Wojtunik przesłał do Prokuratora Generalnego zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez byłego szefa CBAMariusza Kamińskiego- poinformował rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.

Według CBA, Kamiński mógł ujawnić tajemnicę państwową, co _ spowodowało zagrożenie dla bezpieczeństwa prowadzonych spraw operacyjnych _.

- _ Po wnikliwej i długotrwałej analizie materiałów odtajnionych oraz okoliczności ich odtajnienia powstało uzasadnione podejrzenie, iż ówczesny szef CBA mógł przekroczyć swoje uprawnienia i ujawnić w sposób nieuzasadniony informacje stanowiące tajemnicę państwową _ - poinformował Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA.

Według dziennikarzy TVN24 zawiadomienie CBA może dotyczyć konferencji prasowej, którą Mariusz Kamiński zorganizował 27 października w Rzeszowie. Były szef CBA, opowiadał o kulisach afery hazardowej, tzw. _ afery stoczniowej _ i o nieprawidłowościach w budowie Orlików.

Konferencja ta zbulwersowała nowe kierownictwo CBA, które oświadczyło, że Kamiński - mimo, że nie jest szefem CBA, jednak wciąż jest funkcjonariuszem tej służby - nie dostał zgody na zorganizowanie konferencji.

- _ Naszym zdaniem, materiały te powinny być tajemnicą państwową _ - oświadczył Dobrzyński dodając, że _ odtajnienie tych materiałów spowodowało zagrożenie dla bezpieczeństwa prowadzonych spraw operacyjnych _.

Rzecznik nie chciał jednak na antenie TVN24 ujawnić, o jakie materiały chodzi. - _ Nie chcę wchodzić w szczegóły. Dobrze by było, gdyby prokuratura zapoznała się z tym zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa _ - mówił

* [ Nie było przesłuchania **Kamińskiego** ]( http://news.money.pl/artykul/nie;bylo;przesluchania;kaminskiego,96,0,565600.html )
* [ Kwity z CBA uderzą w PiS? ]( http://news.money.pl/artykul/kwity;z;cba;uderza;w;pis,224,0,562656.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: mariusz kamiński, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz