Notowania

kancelaria
22.10.2008 16:30

Kancelaria Prezydenta broni swojego budżetu

Wzrost potrzeb Kancelaria tłumaczy głównie obsługą rocznic oraz remontami budynków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

Kancelaria Prezydenta broni zwiększenia swojego budżetu na przyszły rok. 18-procentowy wzrost Kancelaria tłumaczy głównie obsługą przypadających rocznic oraz koniecznymi remontami budynków.

Tymczasem - jak twierdzą media - koalicja rządowa chce cięć w budżecie Kancelarii. Według nich, jest to _ kara _ za wydarzenia związane z ubiegłotygodniowym szczytem w Brukseli.

Szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki mówił na posiedzeniu Sejmowej Komisji Regulaminowej, że w przyszłym roku prezydent będzie przyjmował wielu gości z zagranicy, ponieważ Polska będzie obchodzić wiele ważnych rocznic - między innymi 70. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, 65. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, 10. rocznicę wstąpienia Polski do NATO i 5. - do Unii Europejskiej.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Schetyna: Skończmy z tematem samolotu ]( http://news.money.pl/artykul/schetyna;skonczmy;z;tematem;samolotu,247,0,378871.html )
* [ PO tnie budżet prezydentowi ]( http://news.money.pl/artykul/po;tnie;budzet;prezydentowi,245,0,371189.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Piotr Kownacki powiedział, że Kancelaria musi także wykonać remonty swoich gmachów, w tym Pałacu Prezydenckiego. Jak uzasadniał, wiele z nich położonych jest na skarpie warszawskiej, co oznacza konieczność stałych nakładów. Ponadto, budynki mają być przystosowane do potrzeb niepełnosprawnych.

Piotr Kownacki mówił, że w porównaniu z budżetem KancelariiAleksandra Kwaśniewskiego, obecna Kancelaria ma do dyspozycji o kilkanaście milionów złotych mniej. Zapewnił, że obecna administracja Kancelarii nie planuje w przyszłym roku wzrostu zatrudnienia oraz wynagrodzeń pracowników.

WicepremierGrzegorz Schetynazaprzeczył, jakoby rząd poprzez obcięcie budżetu Kancelarii Prezydenta chce ukaraćLecha Kaczyńskiegoza wydarzenia wokół Brukseli. Podkreślił, że także Kancelaria Premiera zdecydowała o zmniejszeniu swojego budżetu na przyszły rok o 14 milionów.

Wszystkie te decyzje maja związek z racjonalizacją wydatków na administrację państwową. W 2006 roku Pałac Prezydencki wydał 138 milionów złotych, w ubiegłym roku było to już ponad 157 milionów. W tym roku Kancelaria ma do dyspozycji 160 milionów złotych. Na przyszły domaga się jednak 189 milionów, czyli o niemal 30 milionów więcej.

Tagi: kancelaria, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz