Notowania

komisja śledcza
06.01.2010 20:22

Kempa i Wassermann ponownie zgłoszeni do komisji

PiS podtrzymał swoją decyzję o zgłoszeniu wykluczonych posłów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Rzecznik klubu PiSMariusz Błaszczakpoinformował, że jego klub ponownie zgłosił kandydatury Beaty Kempy iZbigniewa Wassermannado sejmowej komisji śledczejbadającej sprawę tzw. afery hazardowej.

_ - Uważamy, że nie ma przeszkód, by posłowie Kempa i Wassermann zostali przywróceni do pracy w komisji, bo nie było podstaw do ich wykluczenia _ - powiedział Błaszczak. Według niego, jeśli PO nie zgodzi się na tych kandydatów, _ będzie to oznaczało, że Platforma nie chce wyjaśnić afery hazardowej _.

Do głosowania nad uzupełnieniem składu komisji dojść ma w piątek; do czwartku, do godz. 12, można zgłaszać zastrzeżenia do zgłoszonych kandydatur.

Szef klubu POGrzegorz Schetynadeklarował w środę w Sejmie, że jest przeciwny powrotowi zarówno Wassermanna, jak i Kempy do hazardowej komisji śledczej. Schetyna zastrzegał jednocześnie, że ostateczną decyzję w tej sprawie klub PO podejmie po konsultacjach z przedstawicielami Platformy w tej komisji.

Kempa i Wassermann zostali w grudniu wyłączeni z komisji śledczej w związku z tym, że w 2007 r., jako przedstawiciele rządu, zgłaszali uwagi do projektu zmian w ustawie o grach losowych i zakładach wzajemnych. Wnioskujący o ich przesłuchanie posłowie PO argumentowali, że w ten sposób uczestniczyli w procesie legislacyjnym, który bada komisja śledcza.

* [ PO atakuje, PiS walczy o godność, a PSL wagaruje ]( http://news.money.pl/artykul/po;atakuje;pis;walczy;o;godnosc;a;psl;wagaruje,72,0,573256.html )
* [ Kempa: Naruszono moją godność osobistą ]( http://news.money.pl/artykul/kempa;naruszono;moja;godnosc;osobista,242,0,572914.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: komisja śledcza, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz