Notowania

afera hazardowa
09.10.2009 12:30

Kolegium ds. służb specjalnych za odwołaniem Kamińskiego

Donald Tusk czeka jeszcze na opinię prezydenta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Darek Delmanowicz)

*Kolegium ds. Służb Specjalnych pozytywnie zaopiniowało wniosek premieraDonalda Tuskao odwołanie szefa CBAMariusza Kamińskiego- podało Centrum Informacyjne Rządu. *

Wczoraj wniosek pozytywnie zaopiniowała sejmowa Komisja ds. Służb Specjalnych (członkowie PiS nie głosowali).

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Prezydent nie zablokuje dymisji Kamińskiego ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/prezydent;nie;zablokuje;dymisji;kaminskiego,214,0,544214.html )

Zgodnie z prawem wniosek premiera o odwołanie szefa CBA musi być zaopiniowany przez prezydenta, kolegium oraz komisję ds. służb. Opinie te nie są wiążące dla premiera. PrezydentLech Kaczyńskizapowiedział w środę negatywną opinię w sprawie wniosku premiera. W środę premier rozpoczął procedurę odwołania Kamińskiego. Uzasadnił to m.in. zabezpieczeniem kraju przed _ politycznymi pułapkami na zamówienie opozycji _. Mówił też, iż jego rząd jest zdeterminowany, by wyjaśnić tzw. aferę hazardową, ale także _ wątek politycznego wykorzystywania CBA _.

Premier mówił, że do końca tygodnia procedura w sprawie odwołania _ powinna zostać wyczerpana _ i wtedy podejmie on _ ostateczną decyzję _. Jeśli premier odwoła szefa nie czekając na opinię prezydenta, będzie to bezprawne -oświadczył szef Kancelarii Prezydenta RP Władysław Stasiak.

Według Tuska, Kamiński, badając sprawę ewentualnej korupcji przy pracach nad projektem zmian w _ ustawie hazardowej _, użył jej w konflikcie politycznym, posłużył się insynuacją i kłamstwem. _ Są osoby w tym państwie, które chcą ze mnie zrobić przestępcę i kłamcę _ - mówił Kamiński. Dodał, że w jego ocenie _ premier rozmija się z prawdą _.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: afera hazardowa, kamiński, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz