Notowania

chlebowski
01.07.2009 14:25

Komisja etyki oddaliła wniosek PiS przeciwko Chlebowskiemu

Szefa klubu PO zarzucał posłom PiS działalność lobbingową.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Komisja etyki poselskiej oddaliła wniosek klubu PiS o ukaranie szefa klubu PO Zbigniewa Chlebowskiego - poinformował szef komisji Sławomir Rybicki z PO. Według PiS, Chlebowski bezpodstawnie zarzucał posłom tego klubu działalność lobbingową.

Chodzi o wypowiedź Chlebowskiego z grudnia 2008 w Programie III Polskiego Radia dotyczącą prac sejmowej komisji nadzwyczajnej _ Przyjazne Państwo _ nad zmianami w ustawie o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji w sprawie bonów towarowych.

Chlebowski powiedział wówczas, że rozmawiał z ówczesnym szefem komisji Januszem Palikotem (PO), który stwierdził, że propozycja w sprawie bonów _ to jest inicjatywa, którą oficjalnie na komisji Przyjazne Państwo zgłosił jeden z posłów PiS-u _.

Tymczasem media donosiły wówczas, że w komisji _ Przyjazne Państwo _ ustawy piszą lobbyści podający się za ekspertów. Jako przykład przywoływano właśnie zmianę ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji dotyczącą bonów. Projekt - według doniesień mediów - napisali pracownicy Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji (POHiD), zrzeszającej wielkie sieci handlowe, takie jak Tesco, Auchan czy Carrefour, a nowe przepisy miały łamać monopol firm, które dziś emitują bony.

Rybicki powiedział, że według komisji Chlebowski nie złamał zasad etyki. - _ W ocenie komisji jego wypowiedź nie przekroczyła ram debaty publicznej _ - dodał Rybicki.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ "Medialne" konsultacje. **Chlebowski** u prezydenta ]( http://news.money.pl/artykul/medialne;konsultacje;chlebowski;u;prezydenta,152,0,486040.html )
* [ PiS atakuje PO za finanse Palikota ]( http://news.money.pl/artykul/pis;atakuje;po;za;finanse;palikota,183,0,455351.html )
Tagi: chlebowski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz