Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kommiersant
08.09.2007 16:22

Kommiersant: Moskwa chce porażki PiS

Według gazety Moskwa liczy na przegraną PiS, która jest za budową tarczy antyrakietowej w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP / EPA)

*Według "Kommiersanta", "w Moskwie najwyraźniej liczą na to, że premier Jarosław Kaczyński i jego partia PiS, popierający instalację elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Polsce, przegrają wybory". *

Moskwa nadal będzie się starać nie dopuścić do pojawienia się w pobliżu rosyjskich granic systemu obrony przeciwrakietowej USA - pisze w sobotę dziennik "Kommiersant". Gazeta dodaje, że "swoje nadzieje Kreml prawdopodobnie wiąże teraz także z wynikami październikowych wyborów (parlamentarnych) w Polsce".

"Moskwa - jak się wydaje - liczy, że zdoła przedstawić Waszyngtonowi argumenty, które zmuszą go do rezygnacji z pierwotnych planów i przyjęcia propozycji (prezydenta) Władimira Putina" - wskazuje "Kommiersant".

"Jednym z argumentów może stać się wewnętrzna sytuacja polityczna w Polsce, gdzie już w najbliższym czasie powinny się odbyć przedterminowe wybory" - podkreśla dziennik.

"Jeśli wybory wygra opozycja, dyskusja na temat tarczy będzie się toczyć z uwzględnieniem opinii Rosji, a sam problem zostanie poddany pod ogólnokrajowe referendum" - cytuje gazeta Tadeusza Iwińskiego, którego przedstawia jako członka sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych.

"Jednak nadzieje Kremla mogą się nie spełnić" - zauważa "Kommiersant" i przytacza wyniki sondażu przedwyborczego, z którego wynika, że "na partię braci Kaczyńskich zamierza głosować 30 proc. wyborców, a na opozycyjną PO - tylko 26 proc.".

*ZOBACZ TAKŻE: *

Tagi: kommiersant, moskwa, tarcza, pis, kaczyński, wiadomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz