Notowania

bronisław komorowski
25.06.2008 10:34

Komorowski chce wyjaśnić sprawę Mularczyka

Chodzi o zachowanie posła PiS podczas rozprawy przed Trybunałem Konstytucyjnym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Marszałek SejmuBronisław Komorowskinadal uważa, że sprawa zachowania posła PiSArkadiusza Mularczykapodczas rozprawy przed Trybunałem Konstytucyjnym dotyczącej ustawy lustracyjnej, wymaga wyjaśnienia.

Zwrócenie się w tej sprawie do Komisji Etyki Komorowski zapowiedział po spotkaniu z ustępującym prezesem TK Jerzym Stępniem.

Dziś Komorowski powiedział, że dostał od prezesa TK dwa pisma: _ jedno informujące o podejrzeniach dotyczących zachowania posła Mularczyka jako przedstawiciela Sejmu poprzedniej kadencji, a drugie informujące o skierowaniu sprawy do prokuratury _.

Marszałek podkreślił, że musiał zareagować i dać odpowiedź na te pisma. Dlatego postanowił, aby sprawą zajęła się Komisja Eyki Poselskiej, która powinna przeprowadzić rozmowę z Mularczykiem.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Wydłuża się kolejka do Trybunału ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wydluza;sie;kolejka;do;trybunalu,109,0,322413.html )

W ubiegłym roku na posiedzeniu TK Mularczyk - występując w Trybunale jako reprezentant Sejmu - oświadczył, że dwóch sędziów TK było zarejestrowanych jako źródła informacji wywiadu PRL, ale nie podał, iż jeden odmówił współpracy, a drugiego zarejestrowano w czerwcu 1989 r.

Sędziowie -Adam JamróziMarian Grzybowski- zostali wówczas wyłączeni przez prezesa TK ze składu Trybunału badającego konstytucyjność ustawy lustracyjnej.

Tagi: bronisław komorowski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz