Notowania

komorowski
07.07.2007 11:36

Komorowski: Komisja śledcza ws. Blidy jest niezbędna

Komisja śledcza ds. śmierci Barbary Blidy jest "absolutnie niezbędna" - uważa wicemarszałek Sejmu Bronisław Komorowski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Komisja śledcza ds. śmierci Barbary Blidy jest "absolutnie niezbędna" - uważa wicemarszałek Sejmu Bronisław Komorowski.

Komorowski odniósł się do czwartkowej konferencji prasowej ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry na temat publikacji "Gazety Wyborczej" o naciskach politycznych w śledztwie w sprawie śmierci byłej posłanki SLD.

Wicemarszałek Sejmu wyraził zdziwienie, że Ziobro zwołał konferencję przed ukazaniem się artykułu. "Komisja śledcza, parlamentarna, w tej sytuacji jest absolutnie niezbędna, bo jeżeli pan minister, szef prokuratury, zaczyna się w ten sposób zachowywać, to jest rzeczywiście problem" - powiedział Komorowski

ZOBACZ TAKŻE:Ziobro: W sprawie Blidy mamy czyste ręce
"Komisje śledcze w Sejmie powinno się powoływać wtedy, jeżeli istnieje ryzyko matactwa ze strony organów powołanych do ścigania. Prokurator Generalny jest właśnie takim organem" - dodał poseł PO.

"To się rzadko zdarza, żeby minister zwoływał konferencję w przeddzień ukazania się artykułu (...) i musi się wtedy liczyć z tym, że będą podejrzenia, że ma to - nie wiem - z tajnych służb albo od jakichś niejasnych informatorów itd." - powiedział Komorowski.

_ Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego opublikowała na swoich stronach internetowych film z wejścia funkcjonariuszy do domu Barbary Blidy. ABW odmawia komentarza w tej sprawie. _"Według mnie pan minister Ziobro zachowuje się nerwowo, tak, jakby chciał potwierdzić to, że sprawy z jego punktu widzenia idą źle, tzn. że za chwilę sam zostanie oskarżony albo będzie podejrzewany o to, że podległe mu służby maczały palce w politycznych motywacjach związanych ze śledztwem, momentem aresztowania itd." - stwierdził wicemarszałek Sejmu.

| FILM Z ZATRZYMANIA BLIDY W INTERNECIE |
| --- |
| Centralne Laboratorium Kryminalistyczne przekazało łódzkiej prokuraturze ekspertyzę, z której wynika, iż biegli nie stwierdzili śladów ingerencji w nagranie filmu z wejścia do domu Barbary Blidy. Dzięki temu prokuratura przekazała nagranie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, która umieściła film na swojej stronie internetowej: Udostępniony na stronach internetowych 27-sekundowy film przedstawia wejście funkcjonariuszy do domu byłej posłanki SLD. Janusz Zemke z SLD jest przekonany, że film z zatrzymania Barbary Blidy ABW kręciło w celach propagandowych. Jego zdaniemcelem dokumentacji nie było wcale potwierdzenie, że w domu Barbary Blidy znajdują się materiały, które mogłyby być podstawą do postawienia jej zarzutów. |

Tagi: komorowski, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz