Notowania

białoruś
26.02.2010 13:00

Komorowski rozmawiał z Borys: Trzeba reagować

Tematem rozmów było ewentualne wsparcie finansowe dla niezależnych mediów białoruskich i telewizji Biełsat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

aktualizacja 14.50* *

*Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski zapowiedział, że w ramach współpracy wszystkich sił politycznych, będzie dążył do tego, by zapewnić wsparcie dla niezależnych mediów na Białorusi, szczególnie TV Biełsat. *

Marszałek Sejmurozmawiał dziś z Andżeliką Borys szefową Związku Polaków na Białorusi w Sejmie.

- _ To co chcemy zaoferować Polakom na Białorusi, to jest wsparcie wymierne, finansowe, przede wszystkim adresowane do mediów niezależnych, ze szczególnym uwzględnieniem telewizji Biełsat. Tutaj parlament może pomóc, bo przecież decyzje finansowe ściśle wiążą się z budżetem, który parlament przyjmuje _ - zapowiedział marszałek.

Komorowskipodkreślił, że dla rodaków na Białorusi ważne są teraz gesty solidarności. - _ Potrzebna jest szybka reakcja _- podkreśla polityk PO.

POSŁUCHAJ MARSZAŁKA SEJMU:


Marszałek Komorowski dodał, że polskie władze - w ramach tej solidarności - mogą zaostrzyć sankcje wobec Białorusi, polegające na blokowaniu zgody na unijne kredyty dla tego kraju.

Z kolei Andżelika Borys odniosła się do wczorajszej deklaracji prezydenta Łukaszenki, który opowiedział się za powołaniem komisji ekspertów do spraw sytuacji mniejszości polskiej na Białorusi:

POSŁUCHAJ ANDŻELIKI BORYS:

Także Parlament Europejski zajmował się sytuacją Polaków na Białorusi. Przyjęcie rezolucji w tej sprawie zaplanowano na marzec.

Wczoraj na Ukrainie doszło do spotkania szefa polskiej dyplomacji,Radosława Sikorskiegoz prezydentem Białorusi. Rozmowa dotyczyła przestrzegania praw polskiej mniejszości.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Stasiak: Demokratyzacja Białorusi to fikcja ]( http://news.money.pl/artykul/stasiak;demokratyzacja;bialorusi;to;fikcja,184,0,592568.html )
* [ Unia Europejska wprowadzi sankcje wobec Białorusi? ]( http://news.money.pl/artykul/unia;europejska;wprowadzi;sankcje;wobec;bialorusi,244,0,589812.html )
* [ Polacy wolni, opuścili białoruski areszt ]( http://news.money.pl/artykul/polacy;wolni;opuscili;bialoruski;areszt,98,0,589666.html )
*     *
Tagi: białoruś, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz