Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kopacz kontratakuje. Plan B jednak działa?

0
Podziel się

Minister zdrowia broni swojej reformy. Uważa, że szpitale chętnie się przekształcają.

Kopacz kontratakuje. Plan B jednak działa?
(kprm.gov.pl)
bDYbwycB

Szpitale _ bardzo chętnie _ przekształcają się w spółki prawa handlowego - ocenia minister zdrowiaEwa Kopaczi dodaje: _ Straszenie ludzi, że szpitale się nie przekształcają, że samorządowcy się boją, jest nadużyciem _.

Minister w _ Sygnałach Dnia _ odniosła się do informacji _ Dziennika , który napisał, że z szumnie zapowiadanych planów masowego przekształcania szpitali w spółki nic nie wyszło. - S zpitale i samorządy wcale nie chcą komercjalizacji _- oceniła gazeta.

_ Dziennik _, powołując się na dane z Ministerstwa Zdrowia, podał, że w pierwszym półroczu sprywatyzowało się tylko siedem szpitali, choć na początku chęć rozpoczęcia przekształceń deklarowało 57.

bDYbwycD

_ - Żeby była jasność - nie jest to tylko 57 szpitali, tylko blisko 100 szpitali _ - powiedziała Kopacz. _ - Siedem - to te, które przyjdą po pieniądze jeszcze w tym roku. Weszły na tę drogę, która rozpoczyna cały proces restrukturyzacji _ - wyjaśniła.

ZOBACZ TAKŻE:

_ - Wiemy, że cała procedura trwa blisko pół roku od momentu podjęcia decyzji o przekształceniu (...) Tego nie robi się tak, pstrykając z palca, w ciągu kilku dni _ - podkreśliła. _ A więc straszenie ludzi, że te szpitale się nie przekształcają, opowiadanie, że samorządowcy się boją, jest nadużyciem _ - dodała.

bDYbwycJ

_ - Dzisiaj samorządowcy bardzo chętnie skorzystają z planu B _ - zaznaczyła Kopacz.

Pytana, czy istnieje raport Ministerstwa Zdrowia, mówiący, że 16 szpitali spośród tych skomercjalizowanych nie poprawiło swojej sytuacji finansowej i znów pojawiły się w nich długi, minister powiedziała: _ Po pierwsze nie widziałam, by z jakiegokolwiek niepublicznego zakładu ktoś ewakuował pacjentów, nie widziałam też strajków w tych niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, ale też nie widziałam takich zakładów, które dzisiaj czekałyby z założonymi rękami i czekały, aż państwo dołoży im kolejne pieniądze na oddłużenie _.

| PLAN B DLA POLSKICH SZPITALI |
| --- |
| Program _ Ratujemy polskie szpitale _ (tzw. plan B) ma obowiązywać w latach 2009-2011. Powstał po tym, gdy w grudniu ubiegłego roku prezydent zawetował ustawę, zakładającą obowiązkowe przekształcenie szpitali w spółki. Według minister zdrowia Ewy Kopacz, udział w programie zadeklarowało ponad 80 samorządów. W tym roku na cele programu zarezerwowano 1,125 mld zł. |

ZOBACZ TAKŻE:

bDYbwyde
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)