Notowania

Kopacz pod obstrzałem. Wotum nieufności w Sejmie

Wnioskiem o odwołanie minister zajmuje się dziś Komisja Zdrowia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)

- _ Pospieszna prywatyzacja szpitali, brak działań zmierzających do wzrostu nakładów publicznych na ochronę zdrowia, forsowanie źle przygotowanej ustawy o dodatkowych ubezpieczeniach _ - takie argumenty wysuwają posowie PiS za odwołaniem Ewy Kopacz z funkcji ministra zdrowia.

Dziś sejmowa Komisja Zdrowia dyskutuje nad złożonym przez klub PiS wnioskiem o odwołanie Kopacz. Głosowanie zaplanowane jest na piątek.

Wnioskodawcy zarzucają minister zdrowia m.in., że dotychczas nie przedstawiła koszyka świadczeń, doprowadziła do poważnych napięć społecznych skutkujących ewakuacjami szpitali, a także łamanie zasad dialogu społecznego.

_ - Zmiana na stanowisku ministra zdrowia może doprowadzić do przełamania kryzysu w ochronie zdrowia, dlatego naszym zdaniem wniosek jest w pełni uzasadniony _ - powiedziałBolesław Piecha, poseł PiS.

* **ZOBACZ TAKŻE: **
* [ PiS stawia ultimatum w sprawie Kopacz ]( http://news.money.pl/artykul/pis;stawia;ultimatum;w;sprawie;kopacz,124,0,353660.html )
* [ Znamy listę zabiegów, za które będzie trzeba płacić ]( http://news.money.pl/artykul/znamy;liste;zabiegow;za;ktore;trzeba;bedzie;placic,215,0,347095.html )
* [ PiS podobają się pomysły minister Kopacz ]( http://news.money.pl/artykul/pis;podobaja;sie;pomysly;minister;kopacz,136,0,353160.html )
* [ Kopacz szuka pomysłu na szpitalne długi ]( http://news.money.pl/artykul/kopacz;szuka;pomyslu;na;szpitalne;dlugi,154,0,344986.html )

- _ Biorę pełną odpowiedzialność za reformę w ochronie zdrowia; to nieprawda, że resort nie pracuje. Nasze działania zaplanowane są na cztery lata, a jeśli ktoś nie widzi w tym spójności, to brakuje mu dobrej woli _- odpiera zarzuty minister zdrowia Ewa Kopacz.

Minister zdrowia podkreśliła, że obejmowała resort w trudnym momencie, jednak pod jej kierownictwem sytuacja w systemie ochrony zdrowia znacznie się poprawiła. _ - Warto zapoznać się z faktami, projektami już złożonymi i tymi, które są w planie prac na drugie półrocze _ - mówi Kopacz.

Minister podkreśla, że ustawy obecnie procedowane w Sejmie mają ukrócić dziką prywatyzację, która ma miejsce obecnie, poprawić dostępność do świadczeń zdrowotnych oraz sprawić, że szpitale będą sprawnie zarządzane, a ich pracownicy będą dobrze zarabiali.

Tagi: bolesław grzegorz piecha, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz