Notowania

donald tusk
08.05.2009 13:01

Kownacki o rocznicy w Krakowie: Zła decyzja

Prezydencki minister krytykuje Donalda Tuska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

*Szef Kancelarii Prezydenta nazwał złą decyzją przeniesienie przez premieraDonalda Tuskaobchodów politycznej części uroczystości czerwcowych. *

Piotr Kownacki podkreślił, że pierwsze częściowo wolne wybory, które oznaczały upadek komunizmu powinny jednoczyć Polaków.

W opinii ministra Kownackiego decyzja premiera to dowód na odwrócenie się plecami do społeczeństwa, lekceważenie robotników i związków zawodowych.

Piotr Kownacki wyraził jednocześnie przekonanie, że stoczniowcy nie będą zakłócać przebiegu uroczystości. _ - Stoczniowcy są ludźmi odpowiedzialnym i na pewno nie zrobią nic takiego co by mogło postawić Polskę w złym świetle _ - powiedział.

Prezydent jeszcze się nie zdecydował gdzie i czy pojedzie na uroczystości czerwcowe. Minister Kownacki poinformował, że na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego zostanie zorganizowana wystawa osób, które uczestniczyły w organizowaniu wyborów 4 czerwca 1989 roku.

_ - Będą to osoby _ - jak podkreślił prezydencki minister - _ nie te, które były wówczas na plakatach, ale te, które te plakaty rozlepiały _. Piotr Kownacki zapewnił, że w prezydent weźmie udział w otwarciu tej wystawy.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Premier twardo: Nie zmienię miejsca obchodów 4 czerwca ]( http://news.money.pl/artykul/premier;twardo;nie;zmienie;miejsca;obchodow;4;czerwca,124,0,449916.html )
Tagi: donald tusk, wiadomości, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz