Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

KRRiT donosi na Farfała do prokuratury

0
Podziel się:

Witold Kołodziejski oskarża Piotra Farfała o blokowanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

KRRiT donosi na Farfała do prokuratury
(PAP/Tomasz Gzell)

Czterech członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji złożyło do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez p.o. prezesa TVP Piotra Farfała i członka Krajowej Rady Lecha Haydukiewicza.

Jak powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej szef KRRiT Witold Kołodziejski, w piśmie do prokuratury zawarto cały szereg zarzutów - dotyczących między innymi wprowadzenia w błąd prawników, ministra i sądów.

W zawiadomieniu zawarto także informacje o - jak powiedział przewodniczący Krajowej Rady - próbie stworzenia fikcyjnego procesu, w którym pozywającym był Haydukiewicz, a pozwanym - Farfał. W końcu Farfał uznał powództwo, a wszystko zrobiono tylko po to, by blokować uchwałę Krajowej Rady - wyjaśnił Witold Kołodziejski. Jego zdaniem aby utrzymać się na stanowisku, Piotr Farfał przekroczył wszelkie dopuszczalne granice.

Szef Krajowej Rady podkreślił, że zawiadomienie zostało złożone po to, by zapobiec - jak się wyraził - wszelkim kombinacjom, matactwom i sztucznym próbom ratowania pozycji Farfała. Zaznaczył, że 30 lipca KRRiT wymaganą większością głosów wybrała rady nadzorcze mediów publicznych, które już dawno temu powinny być zarejestrowane i powinno się odbyć ich posiedzenie. Wszelkie próby dalszego blokowania to przekraczanie granic dozwolonych prawem - uważa Witold Kołodziejski.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)