Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kruk
10.02.2006 00:02

Kruk: Telewizja nie jest łaskawa dla prezydenta Kaczyńskiego

"Gazeta Wyborcza" zamieszcza wywiad z przewodniczącą Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Elżbieta Kruk zapewniła, że media nie są łupem dla partii rządzących, i zapowiedziała, że wybór rad nadzorczych publicznego radia i telewizji nastąpi dopiero po konsultacjach społecznych. Zapytana o zarzuty wobec obecnego kierownictwa Telewizji Polskiej przewodnicząca Krajowej Rady zwróciła uwagę szczególnie na sposób realizacji misji informacyjnej i wskazała, że dobór informacji w programach nie zawsze jest obiektywny. Według Elżbiety Kruk, telewizja była znacznie łaskawsza dla prezydenta Kwaśniewskiego niż jest teraz dla Lecha Kaczyńskiego. Zauważyła też, że rozmowy w TVP są niekiedy prowadzone stronniczo. Zwróciła uwagę, że jest to widoczne zwłaszcza wtedy, gdy rozmówcami są politycy Prawa i Sprawiedliwości i Platformy Obywatelskiej. Przewodnicząca Rady wyraziła opinię, że politycy Platformy są traktowani znacznie przychylniej niż PiS-u. Więcej o opinii przewodniczącej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na temat obiektywizmu Telewizji Polskiej - w "Gazecie Wyborczej".

Podziel się
Dodaj komentarz

Elżbieta Kruk, przewodnicząca Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, zapewnia w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej", że media nie są łupem dla partii rządzących i zapowiada, iż wybór rad nadzorczych publicznego radia i telewizji nastąpi dopiero po konsultacjach społecznych.

Zapytana o zarzuty wobec obecnego kierownictwa Telewizji Polskiej zwróciła uwagę na sposób realizacji misji informacyjnej i wskazała, że dobór informacji w programach nie zawsze jest obiektywny.

Według Elżbiety Kruk, telewizja była znacznie łaskawsza dla prezydenta Kwaśniewskiego niż jest teraz dla Lecha Kaczyńskiego. Zauważyła też, że rozmowy w TVP są niekiedy prowadzone stronniczo. Zwróciła uwagę, że jest to widoczne zwłaszcza wtedy, gdy rozmówcami są politycy Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej.

Przewodnicząca Rady wyraziła opinię, że politycy Platformy są traktowani znacznie przychylniej niż PiS-u.

Tagi: kruk, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz