Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Krwawy wtorek w Iraku

0
Podziel się

Ofensywa terrorystów w Iraku trwa. We wtorek w kilku zamachach zgnęły co najmniej 52 osoby

Krwawy wtorek w Iraku
(PAP/EPA/Mohammed Jalil)
bDIlgUgl

Ofensywa terrorystów w Iraku trwa. We wtorek w kilku zamachach zginęły co najmniej 52 osoby

Najwięcej ofiar pochłonęła eksplozja przydrożnej bomby-pułapki zdetonowanej przez rebeliantów koło miasta Bajdżi. Bomba wybuchła, gdy obok przejeżdżał autobus z irackimi żołnierzami. Bomba zabiła co najmniej 24 osoby, w tym 20 żołnierzy.

Kilka godzin później samochód wyładowany materiałem wybuchowym wyleciał w powietrze koło banku w modnej niegdyś szyickiej dzielnicy Karrada w centrum Bagdadu, zabijając co najmniej 14 osób i raniąc 37. Zamachowcy z premedytacją wybrali moment uderzenia. Bo pierwszego każdego miesiąca w banku pobierają wynagrodzenie funkcjonariusze irackich sił bezpieczeństwa.

bDIlgUgn

W Mukdadii na północ od Bagdadu bomba samochodowa wymierzona w patrol policyjny zabiła policjanta i sześciu cywilów. Piętnaście osób zostało rannych.

We wschodniej części Bagdadu przydrożna bomba-pułapka chybiła celu, jakim był samochód Ministerstwa Energii Elektrycznej, i zabiła przypadkowego cywila, a innego raniła.

W Karmie na zachód od Bagdadu dwaj partyzanci zginęli wskutek przedwczesnej eksplozji bomby-pułapki, którą chcieli umieścić przy drodze.

W naftowym mieście Kirkuk, 250 km na północ od Bagdadu, przydrożna bomba-pułapka zabiła dwóch policjantów i raniła trzeciego.

bDIlgUgt

Na zachód od Bagdadu napastnicy zajechali dwoma samochodami przed meczet i zabili duchownego oraz jego brata.

Obserwatorzy sytuacji w Iraku podkreślają, że zamachy podkopują zaufanie Irakijczyków do rządu premiera Malikiego i jego zapowiedzi, że poskromi rebelię i wygasi przemoc na tle wyznaniowym.

bDIlgUgO
wiadomości
gospodarka
Źródło:
KOMENTARZE
(0)