Notowania

podwyżki
17.06.2009 15:33

Kryzys zabierze nauczycielom podwyżki?

Hall: Wysokość podwyżek będzie uzależniona od wzrostu gospodarczego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

*Podwyżki dla nauczycieli w 2010 roku będą uzależnione od tempa wzrostu gospodarczego - powiedziała minister edukacjiKatarzyna Hall. Dodała, że jest jeszcze za wcześnie, by w tej sprawie mówić o konkretach. *

_ Gazeta Wyborcza _ poinformowała, że w budżecie na przyszły rok nie ma pieniędzy na wyższe pensje dla nauczycieli. A miało być po 10 proc. dla każdego nauczyciela. Związkowcy już wiedzą, że będą musieli odpuścić obiecane im podwyżki - podała _ GW _.

_ - Jeśli chodzi o przyszły rok, to prace nad budżetem dopiero się rozpoczynają. Jest jeszcze za wcześnie, by powiedzieć, coś konkretnego. To jeszcze nie ten etap _ - powiedziała minister.

Hall przypomniała, że nauczyciele otrzymali podwyżki w styczniu tego roku i otrzymają je we wrześniu, _ co jest zaplanowane w tegorocznym budżecie _. _ Ta sytuacja jest pewna i jasna _ - podkreśliła.

_ GW _ napisała, że w wyniku negocjacji płacowych, prowadzonych przez ministraMichała Boniegoz oświatowymi związkami zawodowymi podczas strajków pod koniec 2008 r., rząd dał nauczycielom dwie podwyżki z tegorocznego budżetu(5 proc. od stycznia i drugie 5 proc. od września). Rząd obiecał to samo w 2010 r. Jak podaje GW, dziś rząd planuje tylko 1-procentowy wzrost pensji dla całej strefy budżetowej.

Raport Money.pl
*Za sześciolatków w szkołach zapłacimy 1,3 mld złotych * Za trzy lata wszystkie dzieci pójdą do szkoły rok wcześniej. Czytaj w Money.pl

_ - Na świecie kryzys, w kraju mamy spowolnienie gospodarcze. Trzeba będzie się zastanowić z nauczycielami, co jest możliwe, a co nie _ - przyznał w rozmowie z _ Gazetą _ minister Boni. _ Na 1 proc. podwyżki się nie zgodzimy. Punktem wyjścia do negocjacji będzie dla nas zapisane 10 proc. _ - zapowiada tymczasem prezes ZNP Sławomir Broniarz. Podkreślił jednak, że związkowcy zdają sobie sprawę z kryzysu i jego konsekwencji.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: podwyżki, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz