Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Krzaklewski wśród 12 najgorszych kandydatów

0
Podziel się:

Tak uważa Partia Europejskich Socjalistów.

Krzaklewski wśród 12 najgorszych kandydatów
(PAP/Wiktor Dabkowski)

Partia Europejskich Socjalistów (PES) opublikowała listę _ Okropnej Dwunastki Kandydatów _ do Parlamentu Europejskiego z całej UE, wśród których znalazł się startujący z listy PO Marian Krzaklewski.

_ Okropna Dwunastka _ to prawicowi, konserwatywni lub liberalni politycy, którzy - jak zaznaczono w komunikacie PES - mogą dostać się do PE mimo ich kontrowersyjnych lub absurdalnych poglądów.

Część z nich - jak zapewnia PES - zaprzecza istnieniu holokaustu, część nie wierzy w ocieplenie klimatu, inni nie chcą, by Unia Europejska zmagała się z bezrobociem. Jeszcze inni startują, choć nie mają w ogóle zamiaru zasiąść w ławach PE, jak premier Włoch Silvio Berlusconi, który stoi na czele listy wyborczej swej partii.

Na liście znalazł się jeden polski kandydat: Marian Krzaklewski, który prowadzi listę Platformy Obywatelskiej na Podkarpaciu. Krzaklewski - przypomniano w publikacji PES - _ był liderem prawicowej AWS, która rozpadła się, gdy na skutek wewnętrznych kłótni utraciła poparcie społeczne _.

W uzasadnieniu PES przytacza zdania, które miał wypowiedzieć w przeszłości Krzaklewski: _ Konstytucja polska z 1997 roku jest gorsza niż bolszewicka nawała _; _ Łatwiej go obalić niż pół litra wódki (o rządzie Włodzimierza Cimoszewicza)
_, _ 17 października może trwać jeden, dwa a nawet trzy dni _.

Poza Berlusconim i Krzaklewskim na liście _ Okropnej Dwunastki _ europejskich socjalistów znalazł się także hiszpański konserwatysta i obecny eurodeputowany Jaime Mayor Oreja, _ który ostatni raz głos zabrał na sesji w listopadzie 2007 i odmawia potępienia Franco _. Jest również startujący w Belgii z populistycznej partii _ Lista Dedeckera _ Holender Derk-Jan Eppink, który powiedział, że _ życie jest ciężkie dla białych, heteroseksualnych, dobrze zarabiających Holendrów _ oraz czeski konserwatysta Hynek Faymon, który _ porównał politykę klimatyczną UE do _najgorszej polityki Mao w Chinach".

Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)