Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lepper
25.08.2006 09:33

Kto był sowieckim agentem w MSZ?

"Pytałem premiera czy oskarżenia Macierewicza dotyczyły ministra, który wprowadzał Polskę do NATO, le nie, Geremka to nie dotyczy. Więc zapytałem czy dotyczy to ministra, który wprowadzał Polskę do Unii Europejskiej. Tu odpowiedź była niejednoznaczna. Ale dowodów nie widziałem" - mówi Andrzej Lepper w TVN 24.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wicepremier Andrzej Lepper spotkał się z premierem Jarosławem Kaczyńskim. Obaj politycy rozmawiali wczoraj między innymi o wypowiedzi ministra Antoniego Macierewicza, a dotyczącej agenturalnej przeszłości byłych ministrów spraw zagranicznych.

W rozmowie w Poranku TVN24 Lepper powiedział, że wczoraj pytał premiera, którego z ministrów dotyczą oskarżenia Macierewicza. Uzyskał odpowiedź, że nie chodziło o Bronisława Geremka. W sprawie Włodzimiierza Cimoszewicza "odpowiedź była niejednoznaczna".

Lepper podtrzymał także wczorajsze oświadczenie dotyczące dymisji ministra Macierewcza. Wcześniej zapowiedział, że jeśli do poniedziałku nie dostanie dowodów na to, że zarzuty wiceszefa MON Antoniego Macierewicza wobec b.ministrów SZ są prawdziwe, oficjalnie wystąpi do szefa rządu o dymisję Macierewicza.

Macierewicz na antenie TV Trwam zarzucił byłym szefom polskiej dyplomacji współpracę z sowieckim wywiadem. Lepper już w środę zażądał dymisji wiceszefa MON, jeżeli wysunięte przez niego zarzuty nie znalazłyby potwierdzenia w dowodach.Ale zaznaczył, że niespełnienie tego apelu nie będzie wiązało się z wystąpieniem Samoobrony z koalicji

Według Leppera, oskarżenia wobec ministrów spraw zagranicznych, którzy wprowadzali Polskę w struktury NATO i Unii Europejskiej, podważają wiarygodność traktatów akcesyjnych. Jego zdaniem, nie do pomyślenia jest jednoczesna współpraca z agenturą sowiecką oraz negocjacja i podpisywanie tych traktatów.

W ocenie wicepremiera, ważne jest też to, jak Polska wygląda wobec strony rosyjskiej. Podkreślił, że ton rozmów z Rosją w ostatnim czasie był już bardzo łagodny, a swoje podejście do strony rosyjskiej zmienił i premier, i prezydent.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: lepper, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz