Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kurtyka: IPN nie finansował książki o Wałęsie

0
Podziel się:

Autor książki jest jednak pracownikiem Instytutu.

Kurtyka: IPN nie finansował książki o Wałęsie
(PAP/Tomasz Gzell)
bEErGfsl

Szef Instytutu Pamięci Narodowej Janusz Kurtyka powiedział, że praca Pawła Zyzaka na tematLecha Wałęsynie była finansowana ze środków Instytutu Pamięci Narodowej. Zapewnił też, że nie jest ona związana z żadnym programem badawczym IPN.

Lech Wałęsa zarzucił Instytutowi, że zatrudnił autora książki, która - jak to ujął -_ jest kolejnym bezkarny atakiem na jego życiorys _. Zapowiedział też, że może wyjechać z Polski, ponieważ instytucje państwa nie reagują właściwie na oszczerstwa rzucane na niego i inne osoby.

Janusz Kurtyka przyznał, że Paweł Zyzak pracuje w IPN-ie, jednak jest zatrudniony czasowo w zastępstwie innego pracownika.

bEErGfsn

POSŁUCHAJ SZEFA IPN:


Prezes IPN zaznaczył, że książka została wydana przez wydawnictwo Arcana i jest oparta na pracy magisterskiej Zyzaka, obronionej na Uniwersytecie Jagiellońskim w czerwcu 2008 roku. Książka ta nigdy nie była objęta programem badawczym IPN, wobec czego w żadnym zakresie nie była finansowana z budżetu Instytutu

bEErGfst

Kurtyka pytany przez dziennikarzy, czy zatrudniając nowego pracownika nie należało się zapoznać z jego publikacjami odpowiedział: _ nie sądzę, aby fakt napisania pracy magisterskiej, której znajomość niekoniecznie jest obowiązkowa mógł dyskryminować jakąkolwiek osobę _.

bEErGfsO
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)