Notowania

Lech Wałęsa
30.03.2009 19:35

Kurtyka: IPN nie finansował książki o Wałęsie

Autor książki jest jednak pracownikiem Instytutu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Szef Instytutu Pamięci Narodowej Janusz Kurtyka powiedział, że praca Pawła Zyzaka na tematLecha Wałęsynie była finansowana ze środków Instytutu Pamięci Narodowej. Zapewnił też, że nie jest ona związana z żadnym programem badawczym IPN.

Lech Wałęsa zarzucił Instytutowi, że zatrudnił autora książki, która - jak to ujął -_ jest kolejnym bezkarny atakiem na jego życiorys _. Zapowiedział też, że może wyjechać z Polski, ponieważ instytucje państwa nie reagują właściwie na oszczerstwa rzucane na niego i inne osoby.

Janusz Kurtyka przyznał, że Paweł Zyzak pracuje w IPN-ie, jednak jest zatrudniony czasowo w zastępstwie innego pracownika.

POSŁUCHAJ SZEFA IPN:


Prezes IPN zaznaczył, że książka została wydana przez wydawnictwo Arcana i jest oparta na pracy magisterskiej Zyzaka, obronionej na Uniwersytecie Jagiellońskim w czerwcu 2008 roku. Książka ta nigdy nie była objęta programem badawczym IPN, wobec czego w żadnym zakresie nie była finansowana z budżetu Instytutu

* [ Szmajdziński: IPN trzeba zlikwidować ]( http://news.money.pl/artykul/szmajdzinski;ipn;trzeba;zlikwidowac,122,0,439674.html )

Kurtyka pytany przez dziennikarzy, czy zatrudniając nowego pracownika nie należało się zapoznać z jego publikacjami odpowiedział: _ nie sądzę, aby fakt napisania pracy magisterskiej, której znajomość niekoniecznie jest obowiązkowa mógł dyskryminować jakąkolwiek osobę _.

* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: Lech Wałęsa, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz