Notowania

ławrow
11.09.2008 07:57

Ławrow w Warszawie. Przełomu nie będzie

Kaukaz i tarcza antyrakietowa to główne tematy rozmów szefa rosyjskiej dyplomacji

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Sytuacja na Kaukazie i amerykańska tarcza antyrakietowa w Polsce to główne tematy rozmów szefa rosyjskiej dyplomacji w Warszawie. Siergiej Ławrow będzie rozmawiał z premieremDonaldem Tuskiemi ministremRadosławem Sikorskim. Nie ma w planach spotkania z prezydentem.

Szef rządu zapowiedział w Krynicy, że chce rozmawiać z Siergiejem Ławrowem między innymi o energetyce. Premier zdaje sobie jednak sprawę, że po tej wizycie przełomu w relacjach polsko-rosyjskich oczekiwać nie należy. Premier liczy na rozmowę o wspólnych interesach, między innymi w energetyce.

Do spotkania prezydentaLecha Kaczyńskiegoz szefem rosyjskiej dyplomacji nie dojdzie. Dyrektor Biura Spraw Zagranicznych w Kancelarii Prezydenta Mariusz Handzlik tłumaczy, że jest standardem, że nie zawsze wykorzystuje się takie wizyty do spotkań na najwyższym szczeblu.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Handzlik: Wizyta Ławrowa jest ważna dla Polski ]( http://news.money.pl/artykul/handzlik;wizyta;lawrowa;jest;wazna;dla;polski,167,0,369319.html )
* [ Rosja znowu grozi, że weźmie tarczę na cel ]( http://news.money.pl/artykul/rosja;znowu;grozi;ze;wezmie;tarcze;na;cel,35,0,369187.html )
* [ Rosja chce rozmawiać o spornych sprawach ]( http://news.money.pl/artykul/rosja;chce;rozmawiac;o;spornych;sprawach,245,0,367861.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Mariusz Handzlik ma jednak nadzieję, że dzięki tej wizycie poznamy dokładne stanowisko Rosji jeśli chodzi o konflikt na Kaukazie, a także o przyszłości współpracy Rosji z Unią Europejską.

Wizyta Ławrowa była planowana od dawna. Po ogłoszeniu przez stronę polską decyzji w sprawie tarczy antyrakietowej pojawiły się informacje, że szef rosyjskiego MSZ-u do Warszawy nie przyjedzie. Te plotki zostały zdementowane.

czy wizyta ławrowa uspokoi stosunki polsko-rosyjskie?
PODYSKUTUJ O TYM NA FORUM.

Tagi: ławrow, wiadomości, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz