Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prezydent
23.12.2008 08:23

Lech Kaczyński: Trzy lata prezydentury

23 grudnia 2005 roku Lech Kaczyński złożył ślubowanie przed Zgromadzeniem Narodowym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

23 grudnia 2005 rokuLech Kaczyńskizłożył ślubowanie przed Zgromadzeniem Narodowym.

Dokładnie trzy lata temu Lech Kaczyński złożył przed posłami i senatorami przysięgę i oficjalnie objął urząd głowy państwa. W wyborach prezydenckich zdobył 8 257 468 spośród 15 279 787 głosów, pokonując obecnego premieraDonalda Tuska.

Wśród zwolenników Lecha Kaczyńskiego podkreślana jest przede wszystkim polityka historyczna i zaangażowanie w politykę wschodnią. Przeciwnicy podkreślają natomiast kontrowersyjne decyzje i reprezentowanie jedynie interesów PiS i stosowanie weta jako narzędzia do utrudniania pracy politycznym przeciwnikom swojego brata.

Profesor Jadwigi Staniszkis, która gościła w _ Magazynie 24 godziny _ w telewizji TVN24, stwierdziła, że największym problemem Lecha Kaczyńskiego, jest to, że nie umie współpracować:_ - Dysproporcja między patosem a rzeczywistością, i inercja w definiowaniu wyzwań - _ podsumowała prezydenturę Kaczyńskiego prof. Staniszkis.

Żółta kartka od Polaków

Trzyletnia prezydentura Lecha Kaczyńskiego oceniana jest przez większość Polaków negatywnie. Co więcej, w sondażach poparcia wyraźna jest tendencja spadkowa.

Grudniowe wyniki sondażu TNS OBOP pokazują że 73 proc. badanych uważa, że prezydent Lech Kaczyński źle wypełnia swoje obowiązki. W tym co trzeci - 34 proc. - wystawia ocenę _ zdecydowanie źle _.

Tylko co piąty Polak (21 proc.) ma o pracy prezydenta dobre zdanie. Zaledwie jeden na 33 ankietowanych (3 proc.) popiera działania Lecha Kaczyńskiego bezgranicznie.

Tagi: prezydent, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz