Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
leper
15.09.2006 10:48

Lepper: Afganistan i SKOK-i nie zaszkodzą koalicji

Andrzej Lepper uważa, że zarówno sprawa SKOK-ów, jak i zwiększenia polskiego kontyngentu w Afganistanie nie powinno wpłynąć na sytuację w koalicji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Radek Pietruszka)

"Poparcie przez Samoobronę wniosku o zbadanie działalności Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo Kredytowych nie jest działaniem wbrew koalicj"i – przekonuje Andrzej Lepper. Szef Samoobrony postuluje aby
Lepper: W komisji nie ma koalicji i opozycjisprawdzić wszystkie instytucje bankowe i parabankowe.

Samoobrona nie zamierza się wycofać z wniosku o zbadanie przez bankową komisję śledczą działalności SKOK-ów. „Wniosek był dobrze uzasadniony i głosowałem zgodnie ze swoją wiedzą. Znam pewne dokumenty, o których nie mogę powiedzieć” – oświadczył Waldemar Nowakowski (Samoobrona). – Chcemy sprawdzić jaki był wpływ SKOK-ów na polski sektor bankowy – dodał.

Andrzej Lepper zapewnia, że nie będzie karał posła za poparcie wniosku zgłoszonego przez parlamentarzystów PO. Lider Samoobrony stwierdził, że jest zdziwiony reakcją liderów PiS, którzy protestowali przed rozszerzeniem
Lepper: Wszystkie banki pod lupę prac komisji o zbadanie sprawy SKOK-ów.

„Takie zachowanie naszych koalicjantów wskazuje, że ktoś czegoś się boi” – stwierdził. Czego boją się politycy PiS Lepper nie chciał powiedzieć tłumacząc się tym, że nie czytał dokumentów. „Teraz wiem, że komisja musi sprawdzić wszystkich związanych z bankami” – dodał.

Wicepremier skrytykował też zwiększenie liczby polskich wojsk w Afganistanie do tysiąca żołnierzy. Jego zdaniem w sytuacji gdy brak pieniędzy na podwyżki dla nauczycieli i lekarzy Polski ie stać na ponoszenie kosztów takiej operacji.

*ZOBACZ TAKŻE: *

Tagi: leper, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz