Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kongres samoobrony
09.06.2007 15:29

Lepper: To my stworzyliśmy IV RP

Choć nazwę wymyślili bracia Kaczyńscy, to program IV RP opracowała Samoobrona.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Barbara Ostrowska)

*Zdaniem Andrzeja Leppera, to Samoobrona jest twórcą IV Rzeczypospolitej, choć nazwę wymyśli bracia Kaczyńscy, ale program opracowała właśnie jego partia. *

Liderzy Samoobrony zapowiadali przed rozpoczętym dziś w Warszawie nadzwyczajnym kongresem partii, że pokażą siłę i jedność partii. Hasło kongresu, to "Człowiek-rodzina-praca-godne życie".

Andrzej Lepper powiedział, że to Samoobrona miała rację protestując przeciwko liberalnym zmianom wprowadzanym w III Rzeczypospolitej.

Lepper: Polska idzie w złym kierunku

Przewodniczący Samoobrony powiedział podczas Kongresu partii, że w ostatecznym efekcie w minionych kilkunastu latach krzywd było więcej niż zysków, a wynik jest niekorzystny.

Lepper powiedział, że to jego partia jest twórcą IV Rzeczypospolitej, choć nazwę wymyśli bracia Kaczyńscy. Natomiast jeden z liderów partii Janusz Maksymiuk nie ukrywa, iż mimo udziału w sprawowaniu władzy Samoobrona nie zdołała spełnić wszystkich obietnic wyborczych.

Mimo to wierzy on w słowa Andrzeja Leppera, który podczas wygłoszonego przemówienia zapewnił zgromadzonych, iż Samoobrona wkrótce zrealizuje przedstawiony program wyborczy.

Lepper mówił, że III Rzeczypospolita poszła w kierunku liberalnym, w kierunku nędzy i biedy.

Zdaniem Leppera nie ma dziedziny, która by się rozwinęła, poza handlem, który nie jest w polskich rękach. Według niego trzeba powiedzieć prawdę, że gdy III Rzeczypospolita szła w dobrym kierunku, to nie trzeba byłoby mówić o IV Rzeczypospolitej.

Lepper zarzucił Leszkowi Millerowi, Włodzimierzowi Cimoszewiczowi i Jarosławowi Kalinowskiemu, że podczas negocjacji z Unią zgodzili się na nierówne, niepartnerskie warunki członkostwa Polski.

Samoobrona od początku miała produkt

Zwrócił uwagę, że odbija się to niekorzystnie między innymi na sytuacji polskich rolników, którzy otrzymują najniższe dopłaty do produkcji.

Andrzej Lepper odniósł się też do polskich żołnierzy walczących w Iraku i Afganistanie. Podkreślił, że Samoobrona ma do nich wielki szacunek i nie będzie się zgadzać, by niewinnie ginęli.

Miss Wielkopolski dla Leppera

Lider Samoobrony skomentował też wczorajsze spotkanie prezydentów Busha i Kaczyńskiego na Helu. Według niego, dobrze się stało, że nie zapadły konkretne decyzje. Wicepremier nazwał propozycję Putina, aby USA skorzystały z systemu radarowego w Azerbejdżanie, "wbijaniem między Polskę i Stany Zjednoczone przysłowiowego klina".

W kongresie Samoobrony w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki bierze udział około 1800 delegatów i zaproszonych gości. Jutro delegaci będą wybierać przewodniczącego partii. Nikt nie ma wątpliwości, iż Andrzej Lepper pozostanie szefem Samoobrony.

Tagi: kongres samoobrony, lepper, iv rp, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz