Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lewica i PiS wskazały nowy zarząd TVP?

0
Podziel się:

Nowym prezesem zostanie prawdopodobnie dyrektor teatru Przemysław Tejkowski.

Lewica i PiS wskazały nowy zarząd TVP?
(Adele Prince/CC/Flickr)

Nowym prezesem Telewizji Polskiej prawdopodobnie zostanie obecny dyrektor rzeszowskiego teatru Przemysław Tejkowski. Do zarządu TVP wejdą też Romuald Orzeł, Włodzimierz Ławniczak i Paweł Paluch.

To PiS i Lewica ustaliły nazwiska prezesa i członków nowego zarządu telewizji publicznej - donosi dziennik _ Polska _.

Przemysław Tejkowski, z zawodu aktor, obecnie dyrektor Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, jest długoletnim przyjacielem Joachima Brudzińskiego i Adama Bielana.

W kwietniu 2007 roku Tejkowski objął stanowisko dyrektora teatru w Rzeszowie i, jak twierdzili wówczas tamtejsi dziennikarze, była to decyzja polityczna - miał dostać stanowisko za pomoc przy kampanii wyborczej PiS - pisze dziennik.

Kolejni członkowie zarządu, jak pisze gazeta, to Włodzimierz Ławniczak, kojarzony z Lewicą były współpracownik Roberta Kwiatkowskiego, obecnie doradca zarządu TVP do spraw programowych, oraz Paweł Paluch, zwolniony z TVP wcześniej przez Piotra Farfała.

ZOBACZ TAKŻE:

Czytaj w Money.pl
*Koniec z misją w publicznych mediach? * Powstał medialny sztab kryzysowy. Będzie błagał rząd o pieniądze, a Polaków o płacenie abonamentu. Według KRRiT i szefów publicznych anten, prognozowane w przyszłym roku wpływy z abonamentu na poziomie 400 milionów złotych nie wystarczą nawet na przetrwanie. Czytaj w Money.pl
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)