Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

LPR chce rozdać pieniądze emerytom

0
Podziel się:

Liga Polskich Rodzin chce żeby od przyszłego roku najbiedniejsi emeryci i renciści dostawali raz w roku zapomogę w wysokości 1000 złotych.

Posłowie Ligi przygotowali projekt ustawy o świadczeniu zapomogowym a także poprawkę do przyszłorocznego budżetu, która określa koszt wypłaty zapomóg na 100 milionów złotych.

Przewodniczący Klubu Parlamentarnego LPR Mirosław Orzechowski spodziewa się, że inicjatywę poprą wszystkie kluby a zwłaszcza Platforma Obywatelska.

Wicemarszałek Sejmu Janusz Dobrosz przyznał, że propozycja Ligi nie jest idealna. Wyjaśnił, że ma pomóc wprowadzić systemowy sposób podniesienia im świadczeń. Janusz Dobrosz przypomniał, że możliwość zamiany formuły waloryzacji z obecnej procentowej na kwotową uniemożliwia orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego.

Projekt Platformy Obywatelskiej o dodatku drożyźnianym różni się nieco od inicjatywy Ligi. Przewiduje jednorazowe wypłacenie po 450 złotych tym emerytom i rencistom, którzy pobierają świadczenie niższe niż najniższe wynagrodzenie, czyli 890 złotych. Ma pomóc emerytom przetrwać zimę. Posłanka Ewa Kopacz zapewniła, że Platforma nie poprze pomysłu Ligi bo ma swój cel.

Rok temu PO i LPR niespodziewanie połączyły siły przy głosowaniu nad becikowym. Ostateczne głosowanie nad projektem budżetu na przyszły rok odbędzie się w piątek.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)