Notowania

lpr
13.07.2007 12:36

LPR i Samoobrona zwierają szyki

Liga Polskich Rodzin potwierdziła informacje o wspólnym posiedzeniu kierownictwa LPR i Samoobrony. Partie chcą zacieśnić współpracę w wielu sprawach politycznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartłomiej Zborowski / PAP)

O posiedzeniu powiedział rano Andrzej Lepper. Lider Samoobrony zapowiedział, że na tym posiedzeniu podjęte zostaną wspólne decyzje obu partii w sprawie wspólnych działań.

Mirosław Orzechowski, wiceminister edukacji z LPR zaznaczył, że oba ugrupowania mają w wielu sprawach podobne zdanie, i zwrócił uwagę, że w wielu aspektach różni się ono od opinii Prawa i Sprawiedliwości.

Wymienił w tym kontekście między innymi sprawę traktatu europejskiego i pogląd na działalność Centralnego Biura Śledczego. Dodał, że w tej ostatniej kwestii chodzi o wyjaśnienie, czy działalność Andrzeja K. aresztowanego pod zarzutem korupcji była inspirowana przez CBA.

W związku z tą sprawą pojawiło się nazwisko Andrzeja Leppera, który w poniedziałek z tego powodu został zdymisjonowany przez Jarosława Kaczyńskiego.

Mirosław Orzechowski zapewnił jednak, że na posiedzeniu prezydiów LPR i Samoobrony nie będą omawiane sprawy koalicyjne. Powiedział, że takie kwestie powinny być dyskutowane wspólnie z władzami Prawa i Sprawiedliwości.

Tagi: lpr, wiadomości, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz