Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ludowcy też chcą zmian w IPN

0
Podziel się:

PSL opowiada się za dalszymi pracami nad projektem przygotowanym przez Platformę.

Ludowcy też chcą zmian w IPN
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

PSL opowiada się za dalszymi pracami nad projektem przygotowanym przez Platformę.

Sejm zaczął pierwsze czytanie dwóch projektów zmian w IPN. Lewica chce Instytut zlikwidować, koalicja PO-PSL oraz PiS zapowiedziały już, że tego nie poprą. PO proponuje natomiast zmianę wyboru władz IPN w celu _ odpolitycznienia _ Instytutu i o szersze ujawnianie akt służb specjalnych PRL. _ _

_ - Nie może być tak, że co jakiś czas odpalana jest bomba rzucana w kierunku polityków czy osób zasłużonych dla Polski. Nie może być tworzenia atmosfery wszechobecnej agentury, niszczenia i deptania autorytetów - na podstawie dokumentów, których autentyczność, delikatnie mówiąc, często budzi wątpliwości. Nie możemy się na to godzić _ - podkreślił posełStanisław Rakoczy, przedstawiając w czwartek w Sejmie stanowisko klubu PSL.

Zaznaczył także, że _ niestety instytucje państwa, także IPN, są czasem wykorzystywane do celów politycznych _. _ Jest to zjawisko patologiczne, a w przypadku młodych demokracji, takich jak Polska, szczególnie niebezpieczne _ - powiedział poseł PSL.

Dodał równocześnie, że IPN jest _ w swojej konstrukcji dość ważny _. _ Nie ma chyba w Europie drugiej takiej instytucji łączącej funkcje badawcze, prokuratorskie i edukacyjne _ - powiedział poseł PSL.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)