Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lustracja intresuje już tylko polityków?

0
Podziel się:

Ponad połowa Polaków uważa, że nie ma znaczenia to, czy ktoś był w przeszłości agentem.

bFeSOWzV

Z sondażu opublikowanego w "Życiu Warszawy" wynika, że lustracja, którą żyją politycy i dziennikarze, nie ma większego znaczenia dla zwykłych ludzi.

Ponad połowa osób pytanych o to, czy fakt, że ktoś w przeszłości współpracował z bezpieką, ma dla nich jakiekolwiek znaczenie, odpowiada: "zdecydowanie nie" lub "raczej nie".

_ Tych, dla których agenturalna przeszłość jest ważna, jest 40 procent. Fakt współpracy z bezpieką najbardziej istotny jest dla ludzi po 50 roku życia i osób z wyższym wykształceniem oraz dużo zarabiających. _

bFeSOWzX

Zdaniem doktora Antoniego Dudka z Instytutu Pamięci Narodowej taka postawa Polaków jest psychologicznie zrozumiała, gdyż dla wielu osób czasy PRL to odległa przeszłość, która nie ma dzisiaj większego znaczenia.

Z kolei według profesora Andrzeja Zybertowicza, sondaż nie oddaje całej prawdy. Jego zdaniem, gdyby inaczej sformułować pytanie, na przykład: "jakie znaczenie ma dla człowieka to, że ktoś był kapusiem, donosił, gnębił opozycję", wówczas - uważa profesor Zybertowicz - osób mówiących, że współpraca z bezpieką jest bez znaczenia, byłoby dużo mniej.

bFeSOWAy
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)