Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Macierewicz nie odejdzie 30 września

0
Podziel się:

Likwidacja WSI potrwa dłużej niż do 30 września. Dlatego Antoni Macierewicz będzie też dłużej pełnił swoją funkcję likwidatora.

Macierewicz nie odejdzie 30 września
(PAP/ Tomasz Gzell)

*Likwidacja WSI potrwa dłużej niż do 30 września. Dlatego Antoni Macierewicz będzie też dłużej pełnił swoją funkcję likwidatora- zapowiada rzecznik rządu Jan Dziedziczak. *

Dziedziczak, pytany, co potem stanie się z Macierewiczem,
odpowiedział: "poczekajmy na koniec procesu likwidacji WSI".

Wcześniej Życie Warszawy napisało, że Antoni Macierewicz będzie wiceministrem obrony tylko do 30 września. Miał o tym pisemnie poinformować szefa sejmowej komisji obrony narodowej Radosław Sikorski, minister obrony.

Zdrojewski: Macierewicz zakończy swoją misję 30 września Wcześniej szef MON-u udzielił Macierewiczowi nagany za wypowiedź w telewizji "Trwam". Macierewicz zasugerował w niej że cześć szefów dyplomacji II RP współpracowała z sowieckimi tajnymi służbami.

Według gazety, Macierewicz dotąd nie został poinformowany o tym, że będzie musiał odejść. Natomiast koordynator służb specjalnych Zbigniew Wassermann powiedział, że decyzję co do Macierewicza może podjąć wyłącznie premier.

"W liście od ministra Sikorskiego były dwa zdania. Pierwsze, że Antoni Macierewicz został za swoją wypowiedź ukarany, a drugie, że Macierewicz
Dziedziczak: Misja Macierewicza nie skończy się 30 września będzie pełnił swoją misję do końca września" - mówi poseł Bogdan Zdrojewski z PO, szef sejmowej komisji obrony narodowej.

"Myślę, że misja Macierewicza dobiega końca" - powiedział Zdrojewski w rozmowie z reporterem telewizji TVN24, dodając że to "nie jest żadna sensacja".

"Antoni Macierewcz na pewno odejdzie ze stanowiska likwidatora WSI, jednak najprawdopodobniej zostanie wiceministrem obrony" - mówi minister w Kancelarii Premiera Przemysław Gosiewski.

"Sądzę, że aktywność pana Macierewicza może być spożytkowana w zakresie tworzenia nowych służb" - dodaje Gosiewski.

_ 22 lipca Antoni Macierewicz został powołany na stanowisko wiceministra obrony i szefa komisji weryfikującej funkcjonariuszy likwidowanych służb oraz pełnomocnika ds. tworzenia nowego wojskowego kontrwywiadu. WSI przestaną istnieć 30 września tego roku. _Przemysław Gosiewski zapowiedział, że po zlikwidowaniu WSI będą powołani pełnomocnicy do spraw utworzenia nowych służb. Według niego, Antoni Macierewicz najprawdopodobniej będzie tworzył jedną z nich.

1 października zaczną działać Służba Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służba Wywiadu Wojskowego.

Kontrowersje wokół osoby Macierewicza pojawiły się po jego wypowiedzi w sierpniu w Telewizji Trwam, w której oskarżył niektórych byłych ministrów spraw zagranicznych (nie podając nazwisk) o współpracę z sowieckimi służbami specjalnymi.

Opozycja żądała szczegółowych wyjaśnień w tej sprawie i dymisji Macierewicza. Macierewicz niczego publicznie nie wyjaśnił, natomiast przeprosił za swoje słowa. Poza pisemnym upomnieniem od ministra Sikorskiego, nie poniósł żadnych konsekwencji swojego zachowania.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)