Notowania

antoni macierewicz
16.07.2008 07:30

Macierewicz pogrążył żołnierzy?

Wbrew ustaleniom Żandarmerii, były szef SKW uznał, że ostrzelanie wioski było celowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Żandarmeria w Afganistanie uznała, że ostrzelanie wioski w w Nangar Khel nie było celowe.

- _ Tezę o przestępstwie zawierał dopiero późniejszy tajny raport byłego szefa SKWAntoniego Macierewicza- _pisze Rzeczpospolita.

Gazeta dotarła do zeznań generała Jana Żukowskiego, byłego szefa Żandarmerii Wojskowej. Wynika z nich, że pierwsze sygnały o ostrzelaniu wisoki otrzymał od ówczesnego szefa dowództwa operacyjnego. Żandarmi, którzy ustalali fakty na miejscu, w Afganistanie, nie uznali ostrzelania przez polskich żołnierzy za celowe działanie.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Jest akt oskarżenia w sprawie Nangar Khel ]( http://news.money.pl/artykul/jest;akt;oskarzenia;w;sprawie;nangar;khel,62,0,353598.html )
* [ Sprawa Nangar Khel w Sądzie Najwyższym ]( http://news.money.pl/artykul/sprawa;nangar;khel;w;sadzie;najwyzszym,125,0,347517.html )
* [ Nowe fakty w sprawie Nangar Khel ]( http://news.money.pl/artykul/nowe;fakty;w;sprawie;nangar;khel,16,0,341008.html )
* **[ Wiadomości z kraju na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )**

Według generała, sytuacja zmieniła się, gdy dostał tajny raport szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego - Antoniego Macierewicza. Zdaniem szefa żandarmerii, zawierał on tezę, że polscy żołnierze z premedytacją ostrzelali afgańską wioskę i są odpowiedzialni za śmierc cywilnej ludności.

Dodatkowo w raporcie była sugestia, że SKW przejęła od żandarmerii śledztwo w tej sprawie. Według ekspertów, na jakich powołuje się gazeta, takie działanie ze strony SKW byłoby nielegalne, ponieważ instytucja ta nie ma uprawnień dochodzeniowo-śledczych.

Antoni Macierewicz odmawia komentarzy w tej sprawie.

Tagi: antoni macierewicz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz