Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
jurek
14.10.2006 12:27

Marszałek Jurek: Będę rozładowywał konflikty

Sytuacja polityczna i konflikty między politykami mogą mieć wpływ na zaangażowanie Polaków w wyborach samorządowych - twierdzi Marek Jurek, marszałek Sejmu. Zapewnia, że będzie robił wszystko, aby wszelkie konflikty rozładowywać.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Sytuacja polityczna i konflikty między politykami mogą mieć wpływ na zaangażowanie Polaków w wyborach samorządowych - twierdzi *Marek Jurek,* marszałek Sejmu. Zapewnia, że będzie robił wszystko, aby wszelkie konflikty rozładowywać.

Marszałek przyjechał do Kalisza na zaproszenie ordynariusza diecezji kaliskiej, bpa Stanisława Napierały. W miejscowym Wyższym Seminarium Duchownym wygłosi wykład o prawach rodziny.

Poproszony o komentarz do wyników ostatnich badań CBOS, według których PO ma 35 proc. poparcia, a PiS 25 proc., Marek Jurek ocenił, że "pewien wpływ na to ma bardzo mocna kampania prasowa w kraju i za granicą, inspirowana szczególnie przeciwko obecnemu rządowi".

Marszałek przypomniał, że PiS - dziś największa partia w parlamencie - dopiero w marcu ubiegłego roku przekroczyła w sondażach próg 20 proc.

"To wysokie poparcie społeczne jest dowodem na to, że jest ono stałe i że jest ciągle wyższe niż półtora roku temu" - podkreśla marszałek.

Marek Jurek potwierdził, że głosowanie nad wnioskami o rozwiązanie Sejmu powinno się odbyć we wtorek.

Tagi: jurek, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz