Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Maturzyści ułaskawieni

0
Podziel się:

Minister edukacji podpisał rozporządzenie o amnestii maturalnej. Oznacza to, że uczniowie, którzy nie zdali jednego egzaminu, a z pozostałych mają co najmniej 30-procentową średnią, dostaną świadectwa maturalne. Amnestia obejmie wszystkich maturzystów począwszy od 2005 roku.

*Minister edukacji podpisał rozporządzenie o amnestii maturalnej. Oznacza to, że uczniowie, którzy nie zdali jednego egzaminu, a z pozostałych mają co najmniej 30-procentową średnią, dostaną świadectwa maturalne. Amnestia obejmie wszystkich maturzystów począwszy od 2005 roku. * Rozporządzenie wejdzie w życie najprawdopodobniej za dwa tygodnie. "Wówczas okręgowe komisje egzaminacyjne zaczną wydawać świadectwa maturzystom" - deklaruje wiceminister edukacji Sławomir Kłosowski.

Rozporządzenie zmienia też kilka innych zasad maturalnych. Uczeń, który zdecyduje się pisać poziom rozszerzony, nie będzie musiał pisać poziomu podstawowego. Ma to przyspieszyć sprawdzanie prac.
Na tym jednak nie koniec. Według rozporządzenia, po otrzymaniu trzeciej z rzędu nagannej oceny z zachowania, uczeń będzie zostawał na drugi rok w tej samej klasie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)