Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
miedwiediew
08.01.2010 08:26

Miedwiediew nie przyjedzie do Polski?

Mimo zaproszenia, prezydenta Rosji nie będzie na obchodach 65. rocznicy wyzwolenia Auschwitz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Mimo zaproszenia, prezydenta Rosji nie będzie na obchodach 65. rocznicy wyzwolenia Auschwitz. Być może zastąpi go szef MSZ Siergiej Ławrow.

Czasu na odpowiedź z Moskwy zostało niewiele - przypomina _ Gazeta Wyborcza _. Uroczystości mają się odbyć 26 i 27 stycznia. Największy w Europie hitlerowski obóz zagłady wyzwolili przed 65 laty żołnierze 1. Frontu Ukraińskiego.

Zaproszenie do Miedwiediewa Lech Kaczyński wysłał 22 grudnia. W polskim MSZ nie spodziewają się jednak przybycia rosyjskiego prezydenta.

_ - Mieliśmy najpierw sygnały, że przyjedzie, ale ostatnio otrzymaliśmy informacje, że raczej nie będzie to możliwe _ - powiedział _ Gazecie Wyborczej _ wysoki rangą urzędnik resortu. Dodaje, że być może przybędzie inny wysoki rangą przedstawiciel Rosji, na przykład szef dyplomacji Siergiej Ławrow.

| Pięć lat temu, w 60. rocznicę wyzwolenia Auschwitz przez Armię Czerwoną, przyjechał do Oświęcimia Władimir Putin, wówczas prezydent, choć stosunki polsko-rosyjskie były bardzo napięte. Ostentacyjnie unikał wtedy rozmów z prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim. Podkreślał, że chodzi _ nie o wizytę w Polsce, lecz w Auschwitz. _ |
| --- |

Tagi: miedwiediew, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz