Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Miedwiediew pojawi się w Katyniu?

0
Podziel się

Ławrow: Jesteśmy zainteresowani, by udzielić pomocy w zorganizowaniu uroczystości.

Miedwiediew pojawi się w Katyniu?
(Marcello Casal/CC/agenciabrasil.gov.br)
bEgiGqOJ

Na dorocznej konferencji prasowej rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow, który odpowiadał m.in. na pytania dotyczące Katynia, Patriotów w Polsce i nowego układu START, powiedział, że Rosja jest zainteresowana pomocą w realizacji polskich planów obchodów 70. rocznicy tragedii katyńskiej.

Ławrow uchylił się od odpowiedzi na pytanie, czy można spodziewać się udziału prezydenta Dmitrija Miedwiediewa lub premiera Władimira Putina w uroczystościach upamiętniających tę rocznicę. Powiedział tylko, że strona polska nieoficjalnie zapoznała Rosję ze swoimi planami związanymi z tą rocznicą.

_ - Jesteśmy zainteresowani, by udzielić pomocy w zorganizowaniu uroczystości na naszym terytorium _ - powiedział minister Ławrow.

bEgiGqOL

Patrioty to szczegół, ważny jest START

Zaznaczając, że rozmieszczenie baterii Patriotów w Polsce jest sprawą między nią a USA, Ławrow powiedział, że nie rozumie tych polskich planów. Szef rosyjskiej dyplomacji powiedział, że nie może pojąć _ po co tworzyć wrażenie, że rozmieszczenie Patriotów w Polsce jest jej umacnianiem się przeciwko Rosji _.

W przeddzień Ministerstwo Obrony Rosji zaprzeczyło, jakoby planowało wzmocnić rosyjską Flotę Bałtycką w odpowiedzi na plany rozmieszczenia amerykańskiej baterii obrony powietrznej Patriot w Polsce.

bEgiGqOR

Dwie największe potęgi atomowe świata twierdzą, że są bliskie osiągnięcia porozumienia, które zastąpiłoby wygasły w grudniu 2009 roku układ START I.

bEgiGqPm
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)