Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
miller
21.07.2007 16:11

Miller wytoczy proces Ziobrze

Były premier Leszek Miller podjął decyzję o wystąpieniu na drogę sądowa przeciwko ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

*Były premier Leszek Miller podjął decyzję o wystąpieniu na drogę sądowa przeciwko ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze. *

Jak powiedział Miller, Ziobro naruszył jego dobra osobiste twierdząc, że zadeptywał ślady na miejscu zabójstwa generała Papały i utrudniał śledztwo w tej sprawie.

"Nie mogę i nie chcę, także z uwagi na pamięć gen. Papały, przejść nad tymi oskarżeniami do porządku dziennego. Wierzę, że kłamstwo, pomówienia i niegodziwość, mogą być poskromione na sali sądowej i z tej drogi pragnę skorzystać" - powiedział były premier.

Miller zaprzeczył także, że SLD jest zadowolone, że nie doszło do ekstradycji Mazura. "Wierzyliśmy w argumenty Ziobry, że są mocne dowody przeciwko Mazurowi" - powiedział były premier. Jego zdaniem, minister Ziobro jest "sam sobie winien, że przygotował wniosek, który nie mógł być pozytywnie rozpatrzony i upolitycznił tę sprawę". Przypomniał, że amerykańskie sądy są na tym punkcie bardzo wyczulone.

Miller podkreślił, że na SLD nie ciąży odpowiedzialność za śmierć generała Papały. "Papała został zabity za rządów AWS, przez 3 lata, w moim przekonaniu decydujące dla dobra śledztwa, było ono prowadzone pod tymi rządami. Gdy rząd SLD przejął śledztwo, robił wszystko, by je zintensyfikować" - powiedział Miller. Dodał, że Mazur nie został wtedy zatrzymany, bo prokuratorzy nie znaleźli ku temu powodów.

W piątek komentując decyzję sądu amerykańskiego, który nie zgodził się na ekstradycję Edwarda Mazura Ziobro mówił: "To mnie odróżnia od moich poprzedników z SLD, że ja robię wszystko co możliwe w tej sprawie, a to za czasów pana Millera i Kalisza Mazura wypuszczono i pozwolono mu wyjechać z kraju". Zarzucił Leszkowi Millerowi, że przyjechał na miejsce zabójstwa Marka Papały i zadeptywał ślady, a potem jego rząd nie dążył od sprowadzenia Mazura do kraju.

Tagi: miller, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz