Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Młodzi nauczyciele dostaną podwyżkę. Prawie 500 zł brutto

0
Podziel się:

Minister edukacji podpisała rozporządzenie w tej sprawie.

Młodzi nauczyciele dostaną podwyżkę. Prawie 500 zł brutto
(PAP/Radek Pietruszka)

Dwie podwyżki - wiosną w wysokości 397 zł brutto i jesienią 91 zł brutto - mają otrzymać w tym roku nauczyciele stażyści - zdecydowało MEN. Minister edukacji Katarzyna Hallpodpisała rozporządzenie w sprawie minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, wprowadzające podwyżki.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rządu, nauczyciele otrzymają w tym roku dwie podwyżki: tzw. styczniową (wypłacana będzie wiosną z wyrównaniem od początku roku) i wrześniową.

W rozporządzeniu w sprawie minimalnych stawek zapisano także, że płaca zasadnicza nauczycieli kontraktowych wzrośnie wiosną o 225 zł brutto, a następnie jesienią o kolejne 93 zł brutto; nauczycieli mianowanych - odpowiednio o 107 zł brutto i 106 zł brutto, nauczycieli dyplomowanych - o 112 zł brutto i 124 zł brutto.

ZOBACZ TAKŻE:

I tak wynagrodzenie zasadnicze nauczycieli od stycznia do sierpnia 2009 r. ma wynosić brutto: stażysty - 1815 zł, kontraktowego - 1869 zł, mianowanego - 2121 zł, dyplomowanego - 2492 zł; a od września do grudnia 2009 r.: stażysty - 1906 zł, kontraktowego - 1962 zł, mianowanego - 2227 zł, dyplomowanego - 2616 złotych.

Według MEN, tegoroczne podwyżki dla nauczycieli będą kosztować budżet państwa 2,5 mld złotych.

Raport Money.pl
*Za sześciolatków w szkołach zapłacimy 1,3 mld złotych * Za trzy lata wszystkie dzieci pójdą do szkoły rok wcześniej. Czytaj w Money.pl

Wysokość podwyżek krytykowały podczas negocjacji płacowych wszystkie działające w oświacie związki zawodowe. Choć zgadzały się z koniecznością znacznego podniesienia płacy zasadniczej stażystów, to twierdziły, że nie powinno się to odbywać kosztem nauczycieli na wyższych stopniach awansu zawodowego. Według związkowców, podwyżki dla tych nauczycieli są zbyt niskie.

Rozporządzenie w sprawie minimalnych stawek wynagrodzenia nauczycieli wejdzie w życie z dniem ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)