Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
po
21.05.2009 14:00

Mojzesowicz zasili szeregi Platformy?

Pyły polityk PSL, Samoobrony i PiS miałby przekonać wieś do Donalda Tuska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Bednarczyk)

Były poseł PiS Wojciech Mojzesowiczrozmawia z PO o wstąpieniu do tej partii, ale dopiero tuż przed wyborami prezydenckimi - dowiedział się nieoficjalnie portal tvp.info.

Według portalu Mojzesowicz miałby przekonać wieś doDonalda Tuska, tak jak wcześniej robił to dlaLecha Kaczyńskiego. Jednak biuro prasowe Platformy Obywatelskiej stanowczo dementuje te informacje zapewniając, że takie rozmowy nie mają miejsca. _ Wojciech Mojzesowicz złożył taką propozycję PO, ale została odrzucona _ - twierdzi biuro prasowe partii.

Informacje o rozmowach potwierdza tymczasem w rozmowie z portalem tvp.info poseł PO._ - Ustalono, że Mojzesowicz nie wstąpi do PO teraz, tylko za kilka miesięcy. Dziś jest za wcześnie. Wyborcy mogliby źle odebrać to, że tak szybko zmienił partię. To sam Mojzesowicz wystąpił z taką inicjatywą _ - podkreśla rozmówca tvp.info. Przyznaje, że jest plan, by Wojciech Mojzesowicz pracował dla Tuska podczas kampanii prezydenckiej, przekonując do niego rolników. Sam zainteresowany nie chce potwierdzić tych informacji.

Wojciech Mojzesowicz, obecnie poseł niezrzeszony, wystąpił z PiS, ponieważ jedynkę na kujawsko-pomorskiej liście dostał Ryszard Czarnecki, a nie rekomendowany przez regionKosma Złotowski.

Mojzesowicz na początku lat 90. był w PSL. Pod koniec 90. wstąpił do Samoobrony. Po konflikcie zAndrzejem Lepperemwystąpił z jego partii. Jako członek PiS był m.in. ministrem rolnictwa. Był też jednym z bohaterów tak zwanej afery taśmowej - namawiałRenatę Begerdo poparcia rząduJarosława Kaczyńskiego.

Tagi: po, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz