Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Można być prezydentem, ale można też być chamem"

0
Podziel się:

Znamy kulisy spotkania prezydenta z szefem MSZ. Lech Kaczyński i Radosław Sikorski nie szczędzili sobie ostrych słów.

"Można być prezydentem, ale można też być chamem"
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bESifBhh

*_ Dziennik _ ujawnia co działo się za zamkniętymi drzwiami podczas spotkaniaRadosława Sikorskiegoz prezydentemLechem Kaczyńskim4 lipca. *

Z fragmentów stenogramów przytoczonych przez gazetę wyłania się ostry konflikt między ministrem, a prezydentem.

W rozmowie padły ciężkie słowa: oskarżenie, że polska racja stanu jest poświęcana dla politycznej popularności, zarzuty o zdradę, groźby postawienia prezydenta przed sądem.

bESifBhj

Z pytań, które, jak pisze _ Dziennik _ prezydent zadawał Sikorskiemu wynika, że posądzał go o zdradę interesów Polski. Prezydent, według gazety podejrzewa, że Sikorski zawarł tajny pakt z amerykańskimi demokratami. Taki, że umowa o tarczy zostanie podpisana z nimi, a nie z odchodzącą administracją Busha.

Prezydent sądził również, że Sikorski tłumaczył rozmowę telefoniczną między wiceprezydentem Cheneyem a premierem Tuskiem, do której doszło 3 lipca. Przypuszczał, że szef dyplomacji mógł celowo zniekształcać wypowiedzi polityków.

_ - Pańskie ego jest rozdęte do monstrualnych rozmiarów _ - rzucił w pewnym momencie prezydent. _ - Jeśli pan będzie mnie nadal obrażał, wyjdę _ - odparował Sikorski - pisze _ Dziennik _.

bESifBhp

Tuż przed wejściem na spotkanie premiera i prezydenta doszło do ostrej wymiany zdań między Sikorskim a Anną Fotygą, prezydencką minister. Szef dyplomacji wypalił: _ Można być prezydentem, ale można być też chamem _. Fotyga odeszła bez słowa.

bESifBhK
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)