Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
napieralski
01.06.2008 01:22

Napieralski będzie wspierał prezydenta?

Według PO i PSL trudno będzie nakłonić nowego szefa SLD do odrzucenia wet prezydenta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Stefan Kraszewski)

Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe będą namawiać Sojusz Lewicy Demokratycznej do wspólnego frontu, który zwalczy weto prezydenta.

Tak pisze _ Gazeta Wyborcza _, która jednak uważa, że trudniej będzie zawrzeć takie porozumienie z nowym szefem SLDGrzegorzem Napieralskim, niż z jego poprzednikiemWojciechem Olejniczakiem.

Dziennik pisze, że w środę formalną decyzję o rozpoczęciu rozmów ma podjąć prezydium klubu PO. Ale sprawa zdaje się przesądzona.

- _ Rozmowy z SLD zostaną podjęte jeszcze w tym tygodniu - powiedział _gazecie wiceszef Klubu Parlamentarnego Platformy,Grzegorz Dolniak.

PO potrzebuje głosów Sojuszu i posłów, którzy odeszli z PiS, żeby odrzucić weto prezydenta w sprawie ustawy medialnej oraz ustaw zdrowotnych. Niewykluczone, żeLech Kaczyńskizawetuje też pakiet decentralizacyjny, który nazwał _ osłabianiem państwa _.

ZOBACZ TAKŻE:

Według gazety, w nieoficjalnych rozmowach przywódcy PO przyznają, że wybór Napieralskiego na szefa SLD był dla nich sporym zaskoczeniem.

- _ W przeciwieństwie do Napieralskiego Olejniczak był przewidywalny, z nim łatwiej byłoby się dogadać _ - dodajeStanisław Żelichowskiz PSL.

Dla Platformy ciągle partnerem do rozmów jest Olejniczak, który chce pozostać szefem Klubu Parlamentarnego Lewicy.

Tagi: napieralski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz