Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Napieralski chce rozmawiać o mediach

0
Podziel się:

Przewodniczący SLD liczy na negocjacje z PO jeszcze w tym tygodniu.

Napieralski chce rozmawiać o mediach
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEsmGfed

Przewodniczący SLDGrzegorz Napieralskipodkreśla, że jego ugrupowanie jest gotowe do rozmów z PO w sprawie projektu ustawy medialnej. - _ Mamy nadzieję, że w tym tygodniu do rozmów z PO dojdzie _- dodał.

_ - Bardzo mocno naciskamy, aby finansowanie mediów publicznych było niezależne, ponieważ to tylko daje możliwość odsunięcia ich od polityki _ - zaznaczył polityk SLD.

Jak podkreślił, to co proponuje PO jest _ trudne do przyjęcia _. - _ Obawiamy się, że propozycja PO dotycząca finansowana mediów publicznych będzie wymagać opinii UE, a ta może być negatywna _ - dodał.

bEsmGfef

Jego zdaniem, propozycje te nie spowodują polepszenia finansowania mediów publicznych. - _ My proponujemy system, który będzie szczelny, egzekwowalny i da możliwość zwolnienia z opłat najbiedniejszych - emerytów i rencistów _ - zaznaczył.

Sojusz proponuje, by abonament radiowo-telewizyjny zastąpić odpisem od PIT i od CIT. Według polityków SLD, pozwoli to na stuprocentową ściągalność opłat i na zwolnienie z niej emerytów, rencistów i bezrobotnych.

ZOBACZ TAKŻE:

bEsmGfeG
media
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)