Notowania

media
09.02.2009 14:38

Napieralski chce rozmawiać o mediach

Przewodniczący SLD liczy na negocjacje z PO jeszcze w tym tygodniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Przewodniczący SLDGrzegorz Napieralskipodkreśla, że jego ugrupowanie jest gotowe do rozmów z PO w sprawie projektu ustawy medialnej. - _ Mamy nadzieję, że w tym tygodniu do rozmów z PO dojdzie _- dodał.

_ - Bardzo mocno naciskamy, aby finansowanie mediów publicznych było niezależne, ponieważ to tylko daje możliwość odsunięcia ich od polityki _ - zaznaczył polityk SLD.

Jak podkreślił, to co proponuje PO jest _ trudne do przyjęcia _. - _ Obawiamy się, że propozycja PO dotycząca finansowana mediów publicznych będzie wymagać opinii UE, a ta może być negatywna _ - dodał.

Jego zdaniem, propozycje te nie spowodują polepszenia finansowania mediów publicznych. - _ My proponujemy system, który będzie szczelny, egzekwowalny i da możliwość zwolnienia z opłat najbiedniejszych - emerytów i rencistów _ - zaznaczył.

Sojusz proponuje, by abonament radiowo-telewizyjny zastąpić odpisem od PIT i od CIT. Według polityków SLD, pozwoli to na stuprocentową ściągalność opłat i na zwolnienie z niej emerytów, rencistów i bezrobotnych.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Ustawa medialna: kompromis już blisko ]( http://news.money.pl/artykul/ustawa;medialna;kompromis;juz;blisko,225,0,425441.html )
Tagi: media, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz