Notowania

grzegorz napieralski
17.09.2008 08:47

Napieralski: Kościół zabiera to czego nie powinien

Szef SLD podkreśla, że nie zamierza walczyć z Kościołem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Przewodniczący SLDGrzegorz Napieralskipodkreśla, że sojusz nie chce walczyć z Kościołem. *

Gość Sygnałów Dnia zaznaczył, że w Polsce nie może być tak, iż tylko jedna religia jest uprzywilejowana.

Odniósł się w ten sposób do postulatu Sojuszu Lewicy Demokratycznej o zakończeniu działania Komisji Majątkowej, zajmującej się sprawami zwrotu mienia Kościoła katolickiego.

POSŁUCHAJ SZEFA SLD:

Wczoraj posłowie SLD zapowiedzieli złożenie wniosku do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności z konstytucją ustawy o stosunku państwa do Kościoła katolickiego, zwłaszcza tych przepisów, które dotyczą działalności Komisji Majątkowej.

Rzecznik Episkopatu Polski ksiądz Józef Kloch powiedział , że Komisja Majątkowa zajmuje się zwrotem majątku zrabowanego, a nie znacjonalizowanego. Ksiądz Kloch przypomniał, że ustawę powołującą Komisję niemal jednogłośnie uchwalił komunistyczny Sejm.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Episkopat vs. SLD - wojna o majątki ]( http://news.money.pl/artykul/episkopat;vs;sld;-;wojna;o;majatki,146,0,370834.html ) [ ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/reprywatyzacja;nierychliwa;potrwa;18;lat,239,0,369903.html )
* [ Reprywatyzacja nierychliwa. Potrwa 18 lat ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/reprywatyzacja;nierychliwa;potrwa;18;lat,239,0,369903.html )
* [ Tusk zapowiada reprywatyzację ]( http://news.money.pl/artykul/tusk;zapowiada;reprywatyzacje,79,0,327759.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: grzegorz napieralski, wiadomości, polityka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz