Notowania

tarcza
17.11.2008 17:30

NATO popiera tarczę

Plany lokalizacji elementów amerykańskiego systemu skrytykował prezydent Francji Nicolas Sarkozy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

*Sojusz Północnoatlantycki podtrzymał swoje poparcie dla budowy tarczy antyrakietowej w Polsce i Czechach. *

Plany lokalizacji elementów amerykańskiego systemu na starym kontynencie skrytykował prezydent Francji Nicolas Sarkozy, który uznał w ubiegły piątek, że tarcza nie służy bezpieczeństwu na starym kontynencie. Dopiero wczoraj Nicolas Sarkozy złagodził nieco swoją wypowiedź. Przyznał, że tarcza może być w ostateczności uzupełniającym elementem obrony przed pociskami na przykład z Iranu.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Sarkozy krytykuje rozmieszczanie rakiet w Europie ]( http://news.money.pl/artykul/sarkozy;krytykuje;rozmieszczanie;rakiet;w;europie,43,0,385323.html )
* [ Sikorski: Rewolucji ws. tarczy nie będzie! ]( http://news.money.pl/artykul/sikorski;rewolucji;ws;tarczy;nie;bedzie,240,0,385264.html )
* [ Berlusconi poparł Moskwę w sprawie tarczy ]( http://news.money.pl/artykul/berlusconi;poparl;moskwe;w;sprawie;tarczy,105,0,384873.html )
* [ Moskwa odrzuca propozycje USA ws. tarczy ]( http://news.money.pl/artykul/moskwa;odrzuca;propozycje;usa;ws;tarczy,155,0,384667.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Rzeczniczka NATO Carmen Romero przypomniała w rozmowie z Polskim Radiem, że Sojusz poparł plany budowy amerykańskiej tarczy, uznając realne zagrożenie atakiem rakietowym. Takie stanowisko kraje członkowskie przyjęły na kwietniowym szczycie NATO w Bukareszcie. W przyszłości amerykańska tarcza ma być elementem systemu obronnego Sojuszu, a prace nad możliwym, wzajemnym uzupełnianiem się obu systemów już się rozpoczęły.

Chodzi o to, by wszystkie kraje członkowskie NATO miały zapewnioną ochronę i to stanowisko Sojuszu w sprawie tarczy nie zmieniło się - dodała rzeczniczka.

Tagi: tarcza, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz