Notowania

szkoła
27.08.2009 13:00

Nauczyciele negocjują z rządem. Chodzi o wyższe pensje

Rząd pracuje nad nowym systemem naliczania podwyżek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Jakubowski)

*Związek Nauczycielstwa Polskiego przedstawił w Ministerstwie Edukacji cztery propozycje dotyczące podwyżek dla nauczycieli. *

Przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz wyjaśnił, że jedna z nich dotyczy przesunięcia wzrostu płac na 1 września 2010 roku.

Jak dodał, Związek chciałby, aby rząd przedstawił uwarunkowania, jakie towarzyszyłyby tej podwyżce. Wyraził też nadzieję, że propozycja ta będzie przedyskutowana na zaplanowanym na 3 września spotkaniu.

Minister Boni powiedział z kolei, że trwają poszukiwania rozwiązań, które wprowadzałyby inny system naliczania podwyżek, niż dotychczas planowano.

Minister zaznaczył, że trzeba najpierw sprawdzić, czy jest możliwość, by środki z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych naliczać inaczej, niż jest to zapisane w Karcie Nauczyciela.

Dałoby to wolną pulę środków na większy wzrost wynagrodzeń. Minister zaznaczył, że ta propozycja byłaby rozwiązaniem incydentalnym, tylko na 1 rok.

W ciągu kilku kolejnych dni przedstawione propozycje będą analizowane pod względem finansowym. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami od 1 września nauczyciele otrzymają 5-procentową podwyżkę.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Będą kolejne negocjacje ws. podwyżek dla nauczycieli ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/beda;kolejne;negocjacje;ws;podwyzek;dla;nauczycieli,118,0,522870.html )
* [ Szumilas: Kryzys zjadł podwyżki dla nauczycieli ]( http://news.money.pl/artykul/szumilas;kryzys;zjadl;podwyzki;dla;nauczycieli,179,0,519091.html )
Tagi: szkoła, wiadomości, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz